ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/V: Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście „Zdarzenia”

1 września 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, Plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście pokażą spektakl Zdarzenia. Partytura Zdarzeń zainspirowana została pracą z procesem i praktyką improwizacji  kontaktowej. Oparta jest o pracę z kanałami zmysłowymi i zmianami punktów odniesienia, jakimi może być ruch, głos, partner. Tancerze na bieżąco komponują taniec, przestrzeń działań, ich czas i formę oraz obecność na scenie, wcielają się przeróżne postaci. Skład spektaklu zmieniał się nieznacznie przez 8 lat, spektakl był wielokrotnie grany m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, w Teatrze Nowym w Łodzi, w ms² Muzeum Sztuki w Łodzi, w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca i Polsko-Ukraińskiego Festiwalu Partnerstwa we Lwowie, w Museums Quartier w Wiedniu w międzynarodowym składzie muzyków i tancerzy oraz na Festiwalu Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku.

 

Idea, reżyseria i prowadzenie spektaklu: Jacek Owczarek,

muzyka: Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki / SzaZa,

taniec: Paweł Grala, Ilona Gumowska, Dawid Lorenc, Iwona Olszowska, Krzysztof Skolimowski,

produkcja: Pracownia Fizyczna

czas trwania: 50 min.

data premiery: 24 stycznia 2011

 

partner: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kuratorki: Joanna Chitruszko i Sonia Nieśpiałowska-Owczarek

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia