ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa/TEATR-TANIEC-NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ: Amy Butler, David Toole, Rafał Urbacki „Choreografia inkluzywna” – masterclass

25 września 2018 - 27 września 2018 | godz. 10:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Sala „Laboratorium”, ul. Jazdów 2

Warsztaty

Instytut Muzyki i Tańca oraz British Council Poland zapraszają na bezpłatny warsztat z choreografii inkluzywnej. David Toole i Amy Butler (Stopgap Dance Company) we współpracy z Rafałem Urbackim poprowadzą trzydniowy warsztat z choreografii inkluzywnej. Adresatami warsztatu są profesjonaliści w dziedzinie tańca (tancerze i choreografowie o ugruntowanej praktyce); osoby zainteresowane praktycznym wymiarem współpracy z artystami z niepełnosprawnościami oraz artyści z niepełnosprawnościami.

 

Harmonogram: 10.00-16.00 z przerwą na obiad.

 

Zapisy do 10 września 2018 na adres: marta.michalak@imit.org.pl. W zgłoszeniu prosimy o informację czy potrzebują Państwo tłumaczenia z języka angielskiego na polski, lub też na język migowy.

 

Organizatorzy nie pokrywają kosztów przejazdu uczestników do Warszawy i noclegu w Warszawie. Zapewniamy obiad w trakcie warsztatów.

 

Uczestnicy będą analizować szereg zagadnień - od pracy improwizacyjnej – po zadania, które stanowiły elementy ostatniego projektu Stopgap Dance Company The Enormous Room. Każdy z trzech dni warsztatów rozpocznie się od zajęć dających wgląd w metodologię treningową SDC. W trakcie warsztatu poruszane będą kwestie języka, komunikacji, różnorodności ciał i ich motoryki oraz różnorodności percepcyjnej.

 

O prowadzących:

 

Amy Butler dołączyła do Stopgap Dance Company w styczniu 2013 roku. Jest jedną z wiodących tancerek w zespole, inspiracje czerpie z wielu technik i stylów tanecznych. Opracowała autorski program inkluzywnych zajęć jogi dla członkiń i członków SDC. Nieustannie poszukuje sposobów rozwoju fizycznego i twórczego. Ukończyła z wyróżnieniem studia w zakresie sztuk performatywnych w London Metropolitan University. W 2007 roku uzyskała dyplom Higher Certificate w londyńskim centrum tańca współczesnego The Place. Współpracowała z Balbir Singh Dance Company (tancerka, reżyserka prób); Motion Manual (podczas tournée po Holandii i Niemczech w 2009); East Midlands Children’s Theatre Consortium (współpraca z Héléne Blackburn i Enrique Cabrerą); State of Emergency: Body of Art (artystka-rezydentka w Déda Dance Centre w Derby w 2011) oraz Abalino Dance Theatre (podczas tournée po Wyspach Owczych i Portugalii). W 2012 roku wystąpiła w choreografii Akrama Khana otwierającej letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie; w 2015 roku ponownie współpracowała z Akramem Khanem jako reżyserka prób do spektaklu Chotto Desh.

 

Dave Toole jest absolwentem Laban Centre of Movement and Dance, był też uczestnikiem warsztatów organizowanych przez Candoco Dance Company. Dyplom tancerza community dance uzyskał w 1993 roku. Obecnie współpracuje z zespołem Stopgap przy projekcie The Enormous Room.Jako członek Candoco Dance Company występował podczas licznych tras w Wielkiej Brytanii i za granicą (1993-1999). W późniejszych latach współpracował z Graeae Theatre Company i Royal Shakespeare Company. W 2000 roku brał udział projekcie Can We Afford This? grupy DV8, prezentowanym podczas Sydney Olympic Arts Festival organizowanym przy  letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. W 2003 spektakl został wznowiony, a następnie zaadaptowany do wersji filmowej  jako The Cost of Living. Ostatnio współpracował z Lucy Hind i Domem Coyote z kapsztadzkiego zespołu Remix Dance Company, przy nowej pracy na Olimpiadę Kulturalną 2012, a także z zespołem Slung Low z Leeds przy trzech pracach site-specific. Latem 2012 roku Dave wystąpił w solowej roli podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich. Wcielił się również w rolę Projektanta w filmie Sally Potter The Tango Lesson.

 

Rafał Urbacki jest reżyserem, choreografem krytycznym, antropologiem ruchu. Studiował reżyserię dramatu w PWST im. L. Solskiego w Krakowie i kulturoznawstwo na UŚ w Katowicach. Autor ok. 40 choreografii, projektów partycypacyjnych, choreodokumentów, instalacji multimedialnych i muzycznych o charakterze krytycznym, współpracował też jako choreograf m.in. z Moniką Strzępką, Radosławem Rychcikiem, Katarzyną Kalwat. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Art Stations Foundation, Marszałka Województwa Śląskiego. Współpracuje jako wykładowca z Akademią Muzyczną w Krakowie i z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Po 11 latach spędzonych na wózku inwalidzkim od niedawna porusza się bez jego użycia dzięki opracowaniu autorskiej metody ruchu.

 

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, British Council Poland, w ramach projektu Teatr-Taniec-Niepełnosprawność realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego i British Council Poland

 

Logo IMIT (miniaturka)    British Council 80th anniversary (miniaturka)     Instytut Teatralny 15 lat (miniaturka)

 

 

Partnerami warsztatów są Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Ambasada Brytyjska w Warszawie.

 

 CSW logo 2017 (miniaturka)    British Embassy in Warsaw (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia