ENG
A A A
 lipiec 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/V: Jakub Lewandowski „Melancholia – tryptyk”

2 września 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Duża scena, Teatr Studio, Plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Jakub Lewandowski pokaże spektakl Melancholia – tryptyk z udziałem Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Dominiki Wiak i Kingi Dudy. Spektakl zainspirowany został twórczością Edwarda Hoppera. Jego realistyczne na pozór prace, przedstawiające wyciszone i nostalgiczne scenerie amerykańskiego świata, posiadają również bogaty wymiar magiczny. Większość obrazów przedstawia kobiety samotne, czasem w towarzystwie mężczyzn nie zainteresowanych ich obecnością, kobiety smutne, zamyślone, porzucone. Obraz Nowojorskie kino jest pełen tajemnicy. Rozważania nad nim będą punktem wyjścia do pracy nad drugą częścią spektaklu, który pokaże kobietę w Ameryce lat 50-tych XX wieku zawieszoną gdzieś pomiędzy tym, co realne, a tym, co w jej marzeniach.

 

Choreografia: Jakub Lewandowski

Muzyka: Michał Lis

Światła: Paweł Murlik

Tańczą: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Dominika Wiak, Kinga Duda

Czas trwania: 35 min.

Data premiery: 18 listopada 2017

 

Spektakl powstał w ramach rezydencji podczas BalletOFFFstival w Nowochuckim Centrum Kultury-Krakowskie Centrum Choreograficzne.

 

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kuratorki: Joanna Chitruszko i Sonia Nieśpiałowska-Owczarek

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia