ENG
A A A
 lipiec 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/V: Piotrowska & Dobosik & Torgunakov „pastmefuture”, Anna Piorowska „don't call me my little sweet pony”, Natalia Iwaniec „Birdland”

3 września 2018 | godz. 20:00 | Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, Plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2018 w ciągu jednego wieczoru Anna Piotrowska, Szymon Dobosik i Alexey Torgunakov pokażą spektakl pastmefuture; Anna Piotrowska pokaże solo don't call me my little sweet pony oraz Natalia Iwaniec – solo Birdland.

 

pastmefuture

Duet (Szymon Dobosik i Alexey Torgunakov) jest próbą sprawdzenia filozoficznych założeń Edwarda Abramowskiego w praktyce oraz skonfrontowania ich z przestrzenią skojarzeń i obrazów, zaczerpniętych z różnych współczesnych form sztuki. pastmefuture stanowi  również próbe zrozumienia tego, jak przesunięcia „ja” pracują w czasie. Kiedy ludzie pozostajązanurzeni w przeszłości i pozwalają  jej się określać, a kiedy otrzymują impuls do kreowania nowej wersji samych siebie?

 

koncepcja i choreografia: Anna Piotrowska

kreacja i taniec: Szymon Dobosik, Alexey Torgunakov

muzyka: Anna Piotrowska

czas trwania: 15 minut

data premiery: 14 stycznia 2017

 

Spektakl przeznaczony jest dla widzów 13+.

 

don't call me my little sweet pony

Jedną z ostatnich fascynacji choreografki Anny Piotrowskiej, poza transem i śmiercią, jest droga. Miniatura choreograficzna don’t call me my little sweet pony poświęcona jest głównie przemierzaniu, swoistej wewnętrznej i zewnętrznej wędrówce, w której istotne jest postrzeganie upływu czasu, naznaczającego ciało.     

 

koncepcja, choreografia i wykonanie: Anna Piotrowska

czas trwania: 15 minut

data premiery: 24 marca 2018

 

Spektakl skierowany jest do widzów 13+.

 

Birdland

Tematem spektaklu jest stabilizacja i jej brak. Jak wyznaje artystka: „Moje życie stało się życiem nomadyczym. Trudno się zatrzymać, osiedlić, jeszcze trudniej ciągle przemieszczać z miejsca na miejsce. Ciągle czegoś szukam: miłości, domu, przyjaźni, spokoju, tańca, wolności. Życie to ciągła podróż. Ja ciągle szukam, szukam mojej obiecanej ziemi.”.

 

Koncepcja, choreografia i wykonanie: Natalia Iwaniec
Muzyka: Eldar Baruch, Islandman, Heinrich Ignaz Franz von Biber, The Phenomenal Handclap Band
Montaż dźwięku: Eldar Baruch
Kostium: Alice Bhogate Barbero

Czas trwania: 18 min.

Data premiery: 20 lipca 2017

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kuratorki: Joanna Chitruszko i Sonia Nieśpiałowska-Owczarek

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia