ENG
A A A
 lipiec 2019 
Fot. materiały organizatorów

Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Antonijevic, Gruca, Prowaliński, Wdowik, Ziółek „Nazwij to przyjemnie”

30 sierpnia 2018 - 1 września 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3, sala multimedialna

Pokaz spektaklu

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odbędzie się pokaz performansu Nazwij to przyjemnie. Performans porusza kwestię możliwości, oczekiwań i zahamowań związanych z wyrażaniem nieprzyjemnych bądź „negatywnych” emocji. Jest próbą wykazania, że „negatywne” emocje nie są czymś patologicznym, ale pożytecznym mechanizmem pozwalającym nam zrozumieć, czym jest funkcjonowanie w społeczeństwie, które usiłuje pomniejszyć, a nawet zniszczyć ich transformacyjny potencjał. Co i komu wolno pokazać i kto o tym decyduje? Co dzieje się z ciałem, gdy staje się ono „nosicielem” gniewu? To performans na drzewo, kilka przedmiotów i jednego tancerza – to w nich kumulują się uczucia, namiętności, smutek i wciekłość. 

 

Wstęp wolny

 

tekst: Tamara Antonijevic
kostiumy: Michał Gruca
oprawa wizualna: Aleksandr Prowaliński
koncept i realizacja: Gosia Wdowik
wykonanie: Marta Ziółek

 

 

Program „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy:

 

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia