ENG
A A A
 lipiec 2019 
Fot. materiały organizatorów

Warszawa/Nowy Teatr: Paweł Sakowicz „Hardcore Release” – warsztaty

29 września 2018 | godz. 11:00 | Warszawa: Nowy Teatr, Świetlica, ul. Madalińskiego 10/16, godz. 11.00 - 14.00

Warsztaty

Nowy Teatr w Warszawie zaprasza na warsztaty dla osób w wieku 15+, które poprowadzi Paweł Sakowicz. Warsztaty skupią się na dwóch pozornie przeciwstawnych praktykach ruchowych: technice release (polegającej na pracy z oddechem, grawitacją i pędem oraz na rozluźnianiu mięśni) oraz rave.

 

Zajęcia rozpoczną się dynamiczną rozgrzewką, po której nastąpi spokojniejsza sesja ćwiczeń z obserwacji oddechu, ciała i przestrzeni. Przy głośnej muzyce uczestnicy będą badać, czym różni się tańczenie dla siebie od tańczenia z innymi. Zapoznają się z wybranymi motywami choreograficznymi charakterystycznymi dla rave i kultury klubowej, by później swobodnie żonglować nimi w dłuższej improwizacji. Tematem warsztatu będzie też ergonomia ruchu: czy da się tańczyć jak najszybciej, jednocześnie zachowując jak najwięcej energii? Czy istnieje taki rodzaj ruchu, który zamienia ciało w energetyczną maszynę? Pod koniec zajęć uczestnicy wykonają kilka  ćwiczeń stretchingowych i relaksacyjnych.

 

 

Czas trwania: 3h.

Bilety: 100 zł karnet (4 zajęcia) / 30 zł pojedyncze wejście. 

Zapisywarsztaty@nowyteatr.org

Miejsce: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16 (Warszawa)

 

 

Paweł Sakowicz - choreograf i tancerz, absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz choreografii i performansu w London Contemporary Dance School. Pracuje z choreografami i artystami wizualnymi oraz jako choreograf przy spektaklach teatralnych. Został zaproszony do udziału w Polskiej Platformie Tańca w 2014 (praca Bernhard) i 2017 roku (TOTAL). Wyróżniony w 22 Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2015/2016), nominowany do Paszportów Polityki 2016 w kategorii „Teatr”.

 

Więcej informacjihttp://www.nowyteatr.org/pl

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia