ENG
A A A
 czerwiec 2019 
Fot. materiały organizatorów

Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Maria Hassabi „STAGING: solo (2017)”

13 września 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

Inne

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odbędzie się pokaz performansu STAGING: solo (2017) Marii Hassabi. Performanse tej artystki składają się z sekwencji ascetycznych układów choreograficznych, w których spowolnione gesty wykonywane przez tancerzy przeplatają się z momentami całkowitego bezruchu.

 

Hassabi nazywa te powstające w przestrzeniach muzealnych i wystawienniczych działania żywymi instalacjami. Za ich pomocą przekształca tradycyjny spektakl teatralny w wystawę trwającą kilka dni, tygodni lub miesięcy. Jej instalacje nieustająco oscylują między różnymi formami wypowiedzi – rzeźbą, fotografią, pętlą cyfrową kreując obrazy pełne znaczeń i odniesień do otaczającego świata.

 

Prezentowane w Zachęcie działanie polega na iteracji, wielokrotnym powtarzaniu tych samych ruchów. Stanowi część większej instalacji STAGING (2017), wystawianej wcześniej m.in. w Walker Art Center w Minneapolis i na documenta 14 w Kassel. W STAGING: solo (2017) performerzy rozproszeni po całym budynku poruszają się w ustalonym tempie; przybierają rozmaite pozy, wykonując spowolnione, niekiedy ledwie dostrzegalne ruchy układające się w dwugodzinną sekwencję choreograficzną. Pojedyncze postacie wyabstrahowane z całości instalacji robią wrażenie, jakby żyły w swoim własnym, niczym niezakłóconym wymiarze, swobodnie interpretując wskazówki choreograficznego scenariusza.

 

Wstęp wolny.

 

 

Dzięki uprzejmości Aarhus 2017 — Europejska Stolica Kultury; documenta 14 w Kassel; Evergreen / Don River Valley Park w Toronto; Keir Foundation, Sydney oraz Dancehouse, Melbourne; Walker Art Center, Minneapolis; William and Nadine McGuire Commissioning Fund; Fundacji Andrew W. Mellona; National Endowment for the Arts, Baryshnikov Arts Center, New York

 

Program „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy:

 

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia