ENG
A A A
 czerwiec 2019 
Fot. materiały organizatorów

Kielce/Zamówienia choreograficzne 2017: Kielecki Teatr Tańca: „Zobacz Jazz: Hymn of Life & Golden Ages”

5 października 2018 | godz. 19:00 | Kielce: Kielecki Teatr Tańca, plac Moniuszki 2B

Pokaz spektaklu

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl Zobacz Jazz. Hymn of Life & Golden Ages inaugurujący nowy sezon artystyczny 2018/2019.

Spektakl to wyjątkowa podróż w głąb kultury tańca jazzowego, jego barwnej historii oraz różnorodnych odmian, które po dziś odkrywamy na nowo. Na spektakl składają się dwie kompozycje choreograficzne:  Hymn of Life stworzony przez Jeana Claude’a Marginale /Mister Dynamite/ oraz Golden Ages stworzony przez Jeana Charlesa Zambo /JoYsS/.

 

O spektaklu:

 

AKT IHymn of Life to taneczna opowieść o nas, o naszym życiu, o bezustannym mijaniu się nawzajem. Spektakl porusza zagadnienia współczesnego świata przedstawione za pomocą technik Jazz Rock oraz Modern Jazz, które tłumaczą pojęcia

krzyżowanie się ras, odmienność kulturową czy obalanie granic, społecznych. To właśnie ten styl tańca staje się pomostem pomiędzy ludźmi, pomagającym we wzajemnej komunikacji. Podczas widowiska jazz rock staje się esperanto ruchu, formą, która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Spektakl ten stymuluje i powoduje stan euforii… jest Hymnem do radości, Hymnem do pokoju…jest Hymnem do życia.

 

choreografia: Jean Claude Marignale / Mister Dynamite /

 

AKT II: Golden Ages to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Clubto pierwszy przystanek w podróży do Złotego wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki.  W spektaklu znajduje odbicie symboliczne znaczenie jazzu, jego rola w rozwoju kultury tanecznej, a także forma uznaniaczarnychartystów, ówczesnej białej,zamożnej klienteli. Kolejny przystanek to jazzowa rewolucja w Savoy Ballroom, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu.

 

Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styów, jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

 

choreografia: Jean Charles Zambo / JoYsS/

 

choreografia: Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Jean Charles Zambo / JoYsS/

kostiumy: Elżbieta Pańtak, Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Jean Charles Zambo / JoYsS/
scenografia: Grzegorz Pańtak, Jasmina Parkita
muzyka:
Hymn of life: Orbita Solaris - Sacred Sequence/ Max Richter / Martin Luther King Jr./ Aoki Takamasa/ Felix Zenger / Ólafur Arnalds/ Yacoub/ Urban Soul/ ChuckD & The Slamjamz/ Bobby McFerrin/ Miles Davis/ Phat Fred
Golden Ages: Jean-Charles ZAMBO /   Billie Holiday/   Billie Holiday feat Miles Davis / Benny Goodman & Peggy lee/ Benny Goodman /Sidney Bechet/ Peggy lee/  Hot Sugar Band/ The Solomon Douglas Swingtet/  Ennio Moricone

 

Więcej informacji: http://www.ktt.pl/onas/

 

 

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2017.

 

 IMIT (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia