ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Szczecin/Festiwal Tanztendenzen 2018: „Weld” – chor. Łukasz Przytarski

25 października 2018 | godz. 19:00 | Szczecin: Opera na Zamku, Galeria O., ul. Korsarzy 34

Pokaz spektaklu

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego Tanztendenzen 2018 Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na pokaz spektaklu Weld w choreografii  Łukasza Przytarskiego. W swoim solowym przedstawieniu artysta zainspirował się twórczością amerykańskich rzeźbiarzy, Johna Chamberlaina i Fletchera Bentona. Jako tancerz i artysta wizualny Przytarski łączy tu różne formy abstrakcyjne i przedstawia swoje ciało jako ruchomą rzeźbę. Momentami jest dynamiczny i nieokreślony jak kolaż Chamberlaina, innym razem skupiony na kształcie, monochromatyczności i geometrii jak prace Bentona. Przestrzeń artysty tworzą niebanalne kostiumy i ciekawa scenografia.

 

Czas trwania: 15 minut

 

 

Łukasz Przytarski pochodzi z Gdyni. Jest absolwentem Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie. Jako tancerz współpracował z wieloma znanymi na całym świecie choreografami, takimi jak: Kerry Nicholas, Hubert Essakow, Itzik Galili, Vivienne Wood czy Ivgi & Greben. W 2015 roku tańczył w filmie Betrayal: A Polyphonic Crime Drama, zamówionym przez Barbican Centre w Londynie. Wystąpił także w spektaklach Claude’a Bardouila (Exhausted/Wyczerpani) i Krzysztofa Warlikowskiego (Francuzi) w Nowym Teatrze w Warszawie. Współpeacował z ilDance i tańczył w kilku spektaklach Israela Aloniego w Szwecji, Danii i Izraelu. W 2017 roku występował w Operze w Göteborgu w Elektrze w choreografii Fotosa Nikolaou. W tworzonych przez siebie choreografiach łączy taniec ze sztukami pięknymi.

 

***

 

 

Festiwal Tańca Współczesnego Tanztendenzen – renomowany festiwal tańca współczesnego, który odbywa się od 1993 roku w Niemczech. Tegoroczna edycja będzie pierwszą międzynarodową i zagości również w Szczecinie. Organizatorzy zapraszają na tydzień z tańcem współczesnym, w czasie którego codziennie, we wszystkich przestrzeniach Opery na Zamku odbywać się będą wydarzenia taneczne, w wykonaniu solistów i zespołów z teatrów tańca z Niemiec, Izraela, Szwecji, Szwajcarii, Holandii i Polski. Festiwal organizowany jest w ramach viaTEATRI – transgranicznej sieci zawiązanej przez niemieckie teatry w Greifswaldzie, Schwedt i Operę na Zamku w Szczecinie.

 

 

Więcej informacjihttp://tanztendenzen.de/en/

 

 


Bilety na festiwal TANZTENDENZEN Trendy Tańca 2018 można zakupic jedynie w kasie Opery na Zamku.

Bilet specjalny uprawnia do wejścia na kilka wydarzeń. Cena biletu specjalnego zalezy od kategorii miejsc:

Bilet specjalny w miejscach I - 85 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Bilet specjalny w miejscach II - 75 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Bilet specjalny w miejscach III - 70 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Dodatkowo bilet specjalny uprawnia do zakupu biletów w promocyjnej cenie 1 zł na wydarzenia Festiwalu w Sali Kameralnej i Galerii O. (szczegóły w kasie).
________________________
* poza spektaklem szkolnym

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia