ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Szczecin/Festiwal Tanztendenzen 2018: Maura Morales (Kuba) „Exceso de la nada” (Nadmiar niczego)

27 października 2018 | godz. 19:00 | Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

Pokaz spektaklu

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego Tanztendenzen 2018 Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na pokaz spektaklu Exceso de la nada (Nadmiar niczego) w choreografii Maury Morales.

 

O spektaklu:

Kuba. Z czym się kojarzy? Z Fidelem Castro, amerykańskimi samochodami, cygarami, rumem, gorącymi rytmami salsy, płomiennym temperamentem mieszkańców. I biedą… Ze swoją ojczyzną – pełną sprzeczności i kontrastów w swoim solowym tańcu współczesnym  rozlicza się Maura Morales – słynna tancerka i choreografka, wielokrotna zdobywczyni międzynarodowych nagród i jurorka wielu światowych festiwali tanecznych. Utwór nosi tytuł Exceso de la nada, czyli Nadmiar niczego. Czy to swoista metafora tego, co możemy zobaczyć na Kubie, podobno kraju szczęśliwych, uśmiechniętych ludzi? Popis taneczny Maury Morales urzeka silnymi oraz pełnymi niuansów kompozycjami choreograficznymi. I jest pełen artystycznych ambiwalencji, podobnie jak jej kraj.

 

 

Cooperativa Maura Morales

Rdzeniem zespołu jest są: Maura Morales – pochodząca z Kuby słynna tancerka i choreografka – oraz kompozytor i artysta dźwiękowy Michio Woirgardt. W zależności od koncepcji i zakresu danego wydarzenia, zespół zostaje powiększony. Zespół istnieje od 2010 roku i od tego czasu przygotowuje liczne spektakle teatralne, które są regularnie prezentowane w całej Europie, Azji i Ameryce Południowej.  Zapraszany jest także do udziału w renomowanych festiwalach międzynarodowych.

 

***

 

Festiwal Tańca Współczesnego Tanztendenzen – renomowany festiwal tańca współczesnego, który odbywa się od 1993 roku w Niemczech. Tegoroczna edycja będzie pierwszą międzynarodową i zagości również w Szczecinie. Organizatorzy zapraszają na tydzień z tańcem współczesnym, w czasie którego codziennie, we wszystkich przestrzeniach Opery na Zamku odbywać się będą wydarzenia taneczne, w wykonaniu solistów i zespołów z teatrów tańca z Niemiec, Izraela, Szwecji, Szwajcarii, Holandii i Polski. Festiwal organizowany jest w ramach viaTEATRI – transgranicznej sieci zawiązanej przez niemieckie teatry w Greifswaldzie, Schwedt i Operę na Zamku w Szczecinie.

 

Więcej informacjihttp://tanztendenzen.de/en/

 


Bilety na festiwal TANZTENDENZEN Trendy Tańca 2018 można zakupic jedynie w kasie Opery na Zamku.

Bilet specjalny uprawnia do wejścia na kilka wydarzeń. Cena biletu specjalnego zalezy od kategorii miejsc:

Bilet specjalny w miejscach I - 85 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Bilet specjalny w miejscach II - 75 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Bilet specjalny w miejscach III - 70 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Dodatkowo bilet specjalny uprawnia do zakupu biletów w promocyjnej cenie 1 zł na wydarzenia Festiwalu w Sali Kameralnej i Galerii O. (szczegóły w kasie).
________________________
* poza spektaklem szkolnym

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia