ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona jesienna: Tereza Ondrová, Petra Tejnorová, Jaro Viňarský (Czechy) „What do we talk about when we talk about dance”

27 września 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

Pokaz spektaklu

W ramach jesiennej odsłony XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania odbędzie się pokaz spektaklu What do we talk about when we talk about dance. Twórcami spektaklu są Tereza Ondrová, Petra Tejnorová oraz Jaro Viňarsky.

 

 

O spektaklu:

 

Czy taniec jest wytłumaczalny? Rok temu, znany zespół taneczny VerTeDance wykonał spektakl taneczny Let's dance w reżyserii Petry Tejnorovej – kilka lekcji tańca współczesnego dla wystraszonej publiczności. Poprzez opowieść o każdym z tancerzy powstał zorganizowany eksperyment – poradnik, jak pozbyć się lęków na temat taca współczesnego. Wszystko to z odrobiną humoru i ironii.

 

Z tego spektaklu powstała także ,,wersja kieszonkowa” o nazwie What do we talk about when we talk about dance. Jest to krótki wykład performatywny poświęcony dwójce tancerzy z Czech i Słowacji,  Terezie Ondrovej i Jarowi Viňarskiemu.

 

 

 

O twórcach

 

Tereza Ondrová – tancerka, choreografka i performerka mieszkającą w Pradze, założycielka firmy VerTeDance.

 

Petra Tejnorová – reżyserka teatralna, wykładowczyni na Academy of performing Arts w Pradze

i performerem mieszkającym w Pradze.

 

Jaro Viňarský – Słowak, tancerz, choreograf i performer, założyciel platformy SKOK!

 

Wspólnie stworzyli wiele projektów (YOU ARE HERE, Nothing Sad, Absent, Let´s dance...). Kluczowe słowa wyrażające ich kreacje to: humor, górowanie, spontaniczność i głębia tematu.

 

***

 

Rezerwacji na wybrane spektakle można dokonywać mailowo, wysyłając wiadomość pod adres ttzawirowania@gmail.com.

Tym razem organizatorzy wprowadzili system płatności PAY AS YOU FEEL, uczestnicy będą mogli zapłacić po spektaklu tyle, ile uważają się za stosowne. 

 

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1883199248435175/

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia