ENG
A A A
 maj 2019 

Warszawa/DADAIDA: Teatr Dada von Bzdülöw „INTRO”

5 października 2018 - 6 października 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: TR Warszawa/ATM Studio, ul. Wał Miedzeszyński 384

Pokaz spektaklu

W ramach trzydniowego przeglądu spektakli Teatru Dada von Bzdülöw „DADAIDA”, organizowanego przez TR Warszawa i Teatr Dada von Bzdülöw, oraz warszawskiej odsłony Avant Art Festival 2018, odbędzie się pokaz spektaklu INTRO w reżyserii Leszka Bzdyla i Katarzyny Chmielewskiej. INTRO to przewrotny, pełen błyskotliwego humoru spektakl o drzemiących w głowach Polaków stereotypach na temat „obcych”.

 

Jego bohaterami są uchodźcy, szukający w Polsce schronienia: pochodząca z Chorwacji Zorana (Katarzyna Chmielewska), Czeczen Kerina (Piotr Stanek), Nazira z Iranu (Katarzyna Ustowska) i Żyd Mordechaj (Leszek Bzdyl). Aby otrzymać azyl, muszą nauczyć się polskich zwyczajów i zdać specyficzny egzamin z polskości. W serii wirtuozerskich solówek i energetycznych układów tanecznych Teatr Dada von Bzdülöw obnaża absurd narodowych lęków i paranoi. Wspiera go w tym grająca na żywo punkowa kapela „Nagrobki”, uprawiająca autorski gatunek nerkopolo. Ich muzyka to wypadkowa zimnej fali i noisu, a przekaz tekstowy to miks black metalu i kreskówek ze Scoobie Doo w roli głównej.

 

Od twórców przedstawienia: Spektakl Narodowego Teatru Dada von Bzdülöw czerpie inspiracje, rozpoznanie oraz nerwową melancholię z niegasnącego ducha ruchu Dada, który, jak mówili jego apostołowie: Był, Jest i Będzie. Teatr Dada von Bzdülöw, natchniony Duchem Dada, postanawia zedrzeć zasłony i ukazać zabójcze oblicze Anioła Śmierci. Zaśmiać się w twarz Aniołowi Śmierci. W spektaklu INTRO Teatr Dada von Bzdülöw zarówno szyderczo, jak i rozpaczliwie wykrzykuje: Dada is Polska!!! W krzyku i tańczeniu Teatrowi Dada von Bzdülöw towarzyszy zespół muzyczny Nagrobki.

 

 

reżyseria: Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska

choreografia i wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Katarzyna Ustowska, Leszek Bzdyl, Piotr Stanek

muzyka na żywo, scenografia, wideo: Nagrobki (Maciek Salamon, Adam Witkowski)

kostiumy: Katarzyna Piątek

reżyseria świateł: Michał Kołodziej

produkcja: Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw, Teatr Wybrzeże, Gdańsk,

przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańska

czas trwania: 1 godzina

 

Udział zespołu „Nagrobki” w pokazach spektaklu INTRO jest możliwy dzięki współpracy TR Warszawa z Avant Art Festival – imprezą prezentującą na muzycznej scenie Warszawy najnowsze nurty w muzyce eksperymentalnej i awangardowej.

 

 

Bilety w przedsprzedaży: 25 zł (do 6 października)
Bilety w dniu spektaklu: 35 zł

O przeglądzie „DADAIDA”:


Jeden z najważniejszych polskich zespołów tańca współczesnego, założony przez choreografa i reżysera Leszka Bzdyla oraz tancerkę i choreografkę Katarzynę Chmielewską, obchodził niedawno jubileusz 25-lecia działalności artystycznej. W ramach trzydniowego przeglądu spektakli pod hasłem  „DADAIDA” na początku października na scenie TR Warszawa/ATM Studio Teatr Dada von Bzdülöw pokaże swoje produkcje z ostatnich sezonów: INTRO ze specjalnym udziałem punkowego zespołu „Nagrobki”, który w TR Warszawa zagra na żywo ścieżkę muzyczną przedstawienia oraz wieczór solowych przedstawień twórców teatru: Strategię Leszka Bzdyla i Why Don’t Like You Sadness Katarzyny Chmielewskiej.

 

Udział zespołu Nagrobki w pokazach spektaklu INTRO jest możliwy dzięki współpracy TR Warszawa z Avant Art Festival – imprezą prezentującą na muzycznej scenie Warszawy najnowsze nurty w muzyce eksperymentalnej i awangardowej. W ramach festiwalu Avant Art w TR Warszawa również na początku października na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 zabrzmi alternatywna muzyka z Polski i Stanów Zjednoczonych. Zagrają: Rob Mazurek, amerykański kompozytor i kornecista, jeden z najważniejszych muzyków świata, oraz Lotto, gdański zespół muzyczny, którego płyta Elite Feline zwyciężyła w rankingu „Gazety Wyborczej” na Płytę Roku 2016.

 

Więcej informacji: http://trwarszawa.pl/

 

O Avant Art Festival: http://avantart.pl/

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia