ENG
A A A
 czerwiec 2019 
fot. mat. organizatorów

Tychy: Polski Teatr Tańca „Żniwa” – reż. Igor Gorzkowski, chor. Iwona Pasińska

28 października 2018 | godz. 17:00 | Tychy: Teatr Mały, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1

Pokaz spektaklu

Polski Teatr Tańca zaprezentuje publiczności w Tychach jeden ze swoich najnowszych spektakli Żniwa, który był pierwszą produkcją zrealizowaną po zmianie dyrekcji. Spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego z choreografią Iwony Pasińskiej zapowiada nowy kierunek teatru, a widzowie będą mieli okazję zobaczyć na scenie cały zespół artystyczny Polskiego Teatru Tańca oraz śpiewaka Adama Struga.

 

Spektakl nawiązuje do obrzędów towarzyszących żniwom oraz cyklu prac rolnych, natury i życia człowieka – zarówno w planie etnograficznym (inspirowanym m.in. pracami Oskara Kolberga oraz Rokiem Polskim Zofii Kossak), jak i w szerszym ujęciu antropologicznym i filozoficznym. Fabularną oś spektaklu wyznacza motyw powrotu Odysa, na podstawie eposu Homera, oraz Powrotu Odysa Stanisława Wyspiańskiego.

 

Wykonawcy – tancerze Polskiego Teatru Tańca oraz aktor wcielą się w role protagonistów, eksplorując różne warianty wydarzeń w przestrzeni ruchu i słowa. Fizyczna i psychologiczna intensywność działań wkomponowana została w ascetyczną oprawę wizualną spektaklu. W warstwie muzycznej wykorzystano kompozycje Eugeniusza Rudnika, pioniera polskiej muzyki elektronicznej. Partie wokalne, w oparciu o motywy polskiej muzyki tradycyjnej, stworzy i wykona Adam Strug.

 

Dramaturgia i reżyseria: Igor Gorzkowski

Muzyka: Eugeniusz Rudnik i Adam Strug

Choreografia: Iwona Pasińska oraz artyści Polskiego Teatru Tańca

Kostiumy: Adriana Cygankiewicz

Realizacja świateł: Przemysław Gapczyński, Mariusz Porada

Projekt dźwięku: Michał Garstecki (Free Flay Music)

Asystent spektaklu: Katarzyna Rzetelska

Artyści: Urszula Bernat-Jałocha, Fabian Fejdasz, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Jerzy Kaźmierczak, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Michał Przybyła, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong oraz gościnie Maciej Cymorek

 

Bilety: 20 zł

Kasa Teatru Małego czynna od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia