ENG
A A A
 październik 2018 
fot. mat. organizatorów

Warszawa/DK Kadr: „Meblościanka” - reż. Błażej Peszek

12 października 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: DK Kadr, ul. Przemysława Gintrowskiego 32

Pokaz spektaklu

DK Kadr w Warszawie zaprasza na spektakl Meblościanka przygotowany na podstawie autorskiego tekstu Pauliny Daneckiej i Tomasza Jękota. Działania, niejednoznaczne dialogi i topniejący lód pod stopami opowiadane są ruchem, słowem i emocjami.

 

Meblościanka to spektakl złożony z wielu półek, a na każdej półce inny problem, inny bohater, inna bohaterka. Z różnych światów, różnych porządków, jak Polka katoliczka i Feministka.

Bohaterowie spektaklu zadają trudne pytania o współczesność i wartości, mają dylematy moralne. Jak walczyć ze stereotypami, szukać tożsamości, oswajać seksualność?

Surrealistyczna opowieść o duchach uwięzionych gdzieś pomiędzy… lodowiskiem a pożarem, pomiędzy zrozumieniem a wrogością, tragedią a groteską.

Oparta na autorskim tekście Pauliny Daneckiej i Tomasza Jękota Meblościanka to spektakl o niepoprawności i niejednoznaczności. Polka katoliczka i Feministka w jednym płoną domu, przy jednym stole wywołują duchy i rekonstruują wydarzenia.

Tekst: Tomasz Jękot, Paulina Lucyna Danecka
Reżyseria: Błażej Peszek
Muzyka: Michał Paduch
Obsada: Joanna Chułek , Natalia Dinges, Magda Fejdasz, Paulina Jóźwicka, Jakub Krawczyk, Robert Wasiewicz

 

Czas: 65 minut
Bilety: w cenie 15 zł do kupienia on-line (https://goo.gl/eJWQwf) lub w Dom Kultury Kadr.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia