ENG
A A A
 październik 2019 

Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Lechistan Pany Arka”

17 listopada 2018 | godz. 19:00 | Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2

Pokaz spektaklu

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Lechistan Pany Arka w reżysreii i choreografii Joanny Czajkowskiej. Spektakl jest efektem wieloletniej obserwacji i przemyśleń autorki, dotyczących ojczyzny, tożsamości Polaków i patriotyzmu, a także efektem jej pracy badawczej zrealizowanej dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod tytułem „OJCOWIZNA. Między folkiem a teatrem tańca. Adaptacja polskiej tradycji tanecznej do teatru tańca”.

 

LECH – legendarny założyciel państwa polskiego, popularne imię męskie, które nosiło aż dwóch polskich prezydentów, klub piłkarski występujący w Ekstraklasie. Słowo Lah/Leh, obecnie pisane jako Lech jest utożsamiane z naszym państwem od starożytności. Starożytna nazwa grecka Polski to Lachia (kraj Panów). Nazwa Lechia pozostała do dziś aktualna w wielu krajach. Świetnym przykładem może być Turcja, gdzie Polska to Lehistan. Po persku i arabsku zaś Lahestan. Warto zauważyć, że słowo „stan” oznacza po persku po prostu „państwo”.

 

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Joanna Czajkowska
Współpraca choreograficzna i wykonanie: Jacek Krawczyk, Joanna Nadrowska, Kamila Maik, Kalina Porazińska, Joanna Czajkowska
Muzyka: Mariusz Noskowiak feat. Anna Patrini, Irek Wojtczak
Kostiumy: Alicja Gruca
Światła: Mateusz Gierc

Premiera: 15 i 16 grudnia 2017 (piątek i sobota), Teatr na Plaży


Bilety: 30 i 20 zł

Rezerwacje: rezerwacje.stt@gmail.com.

 

Scenariusz spektaklu jest efektem pracy badawczej Joanny Czajkowskiej zrealizowanej w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017.

 

MKiDN Stypendium (miniaturka)

 

 

Logo Sic Sopocki (miniaturka)     Logo Sopot (miniaturka)    Teatr na Plaży czarne logo (miniaturka)   Logo Sopocki Teatr Tańca białe tło (miniaturka)

 

 

 

Drugi dzień prezentacji spektaklu  Lechistan Pany Arka odbędzie się w ramach wydarzenia Teatr na nowe czasy. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z artystami.

 

 

Teatr na nowe czasy Sopocki Teatr Tańca (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia