ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Kędzierzyn-Koźle/Scena dla tańca 2018/ „MOŻNA / w ruchu”: Kolektyw Holobiont/ Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk „DOoKOŁA ” - spektakl interaktywny

14 października 2018 | godz. 13:00 | Kędzierzyn-Koźle: Dom Kultury Koźle, ul. Skarbowa 10

Pokaz spektaklu

Dom Kultury Koźle w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na DOoKOŁA - spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 1,5-3 lat. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu MOŻNA / w ruchu. Projekt ma na celu promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych.

 

Bezpieczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji. Poprzez pracę z obiektem, ruchem i dźwiękiem artystki zachęcają do wejścia na scenę i proponują wielozmysłowe doświadczenie zarówno najmłodszym widzom, jak i ich opiekunom.

 

Uwaga:  Zarówno dorośli, jak i dzieci proszeni są o przyjście w stroju niekrępującym ruchów. W przestrzeń spektaklu uczestnicy wchodzą bez butów.

 

twórcy: kolektyw Holobiont

koncepcja: Hanna Bylka-Kanecka

choreografia: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka

kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, Natalia Oniśk

opieka artystyczna: Dalija Aćin Thelander

muzyka: Patryk Lichota

światło: Joanna Leśnierowska, Łukasz Kędzierski

kostiumy: Aneta Chudzicka Szycie na Miarę

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

koprodukcja: Malta Festival Poznań

partner: Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka w Poznaniu

 

Podziękowania dla wszystkich osób, które dzieliły się bardzo cennymi informacjami zwrotnymi i towarzyszyły w procesie powstawania spektaklu i w próbach otwartych.

 

czas trwania: 45 minut

szczegóły: mok.kedzierzyn-kozle.com.pl

 

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk to autorski projekt kolekcjonerki i promotorki szeregu działań z dziedziny kultury, sztuki oraz biznesu. Fundacja działająca od 2014 roku, nieprzerwanie realizuje swoją misję, polegającą na wspieraniu, popularyzacji i ułatwiania dostępu do współczesnej kultury i sztuki poprzez organizację wystaw oraz wydarzeń performatywnych w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec. SBNT to wielopoziomowa koncepcja promocji i prezentacji tańca współczesnego, zakładająca organizowanie spektakli i pokazów, pobytów rezydencyjnych, projektów edukacyjnych i badawczych. Głównym zadaniem programu jest promocja współczesnej sztuki choreograficznej oraz wspieranie profesjonalnego rozwoju młodych polskich artystów. Od 2011 roku do podstawowych działań Fundacji dołączono program „SBNT dla Dzieci”, będący pierwszym w Polsce cyklicznym projektem koncentrującym się na rozwoju nurtu tańca współczesnego dla dzieci, w którego odbywają się warsztaty ruchowe oraz prezentowane są najciekawsze spektakle taneczne przygotowane z myślą o dziecięcej publiczności (także produkcje Art Stations Foundation).

 

***

 

MOŻNA / w ruchu to projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych. W Opolu, Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu – miastach bez stałych scen tanecznych – zaprezentowane zostaną polskie i niemieckie spektakle interaktywne i instalacje skierowane do dorosłych w towarzystwie dzieci w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat.

 

Prezentacjom towarzyszyć będzie platforma skierowana do osób zajmujących się tańcem współczesnym dla dzieci i edukacją, połączona z kursem mistrzowskim prowadzonym przez Alfredo Zinolę – wybitnego choreografa pracującego na stałe w Niemczech. To projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych.

 

 

Wydarzenie jest częścią projektu MOŻNA / w ruchu, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca.

 

 IMIT (miniaturka)    Scena dla tańca 2017 (miniaturka)

 

Można Sdt 2018 belka (miniaturka)

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia