ENG
A A A
 maj 2019 
materiały organizatora

Opole/ „MOŻNA / w ruchu”: „60 wszystkiego!” – urodzinowe warsztaty ruchowe dla rodzin

20 października 2018 | godz. 12:00 | Opole: Galeria Sztuki Współczesnej, Plac Teatralny 12

Warsztaty

W ramach projektu MOŻNA / w ruchu* Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na urodzinowe warsztaty ruchowe dla rodzin z dziećmi w wieku 5-8 lat 60 wszystkiego!. Warsztaty organizowane są z okazji 60. urodzin opolskiej Galerii. Warsztaty poprowadzi tancerka Monika Kiwak.

 

O warsztacie:

 

To szczęście świętować urodziny z rodziną. Rodziną Galerii są wszyscy, którzy ją odwiedzają. Organizatorzy zapraszają więc do świętowania sześćdziesiątych urodzin Galerii na warsztacie 60 wszystkiego!. To warsztat, który łączy znak graficzny i ruch. W planach jest rysowanie w biegu i w nietypowych pozycjach, poruszanie się razem z dziećmi i innymi dorosłymi, zabawa wybranymi elementami tańca współczesnego. Wszyscy będą poruszać się zgodnie ze swoimi możliwościami motorycznymi.

 

Koniecznie: dzieci i dorośli proszeni są o przyniesienie koszulek, które będzie można pomazać oraz o przyjście w stroju niekrępującym ruchów. W przestrzeń sali uczestnicy wchodzą bez butów – na bosaka lub w skarpetkach.

 

Czas trwania: 60 minut

 

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie biletowej GSW

 

szczegóły: www.galeriaopole.pl/pl/mozna

 

Monika Kiwak - tancerka i pedagożka tańca współczesnego i improwizacji. Od lat prowadzi warsztaty dla rodzin m.in. w Starym Browarze w Poznaniu i na Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki w Krakowie. Była gościem Festiwalu Sztuka Szuka Malucha, Cricoteki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Galerii Labirynt, Teatru Studio, Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu.  

 

Więcej o Monice Kiwak: www.taniecpolska.pl/ludzie/402

 

***

 

*MOŻNA / w ruchu to projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych. W Opolu, Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu – miastach bez stałych scen tanecznych – zaprezentowane zostaną polskie i niemieckie spektakle interaktywne i instalacje skierowane do dorosłych w towarzystwie dzieci w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat.

 

Prezentacjom towarzyszyć będzie platforma skierowana do osób zajmujących się tańcem współczesnym dla dzieci i edukacją, połączona z kursem mistrzowskim prowadzonym przez Alfredo Zinolę – wybitnego choreografa pracującego na stałe w Niemczech. To projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych.

 

 

Wydarzenie jest częścią projektu MOŻNA / w ruchu, który w części prezentacji spektakli realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca.

 

 

 

 IMIT (miniaturka)    Scena dla tańca 2017 (miniaturka)

 

Można Sdt 2018 belka (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia