ENG
A A A
 maj 2019 
materiały organizatora

Opole/ „Można / w ruchu”: „PIANKOWO” – warsztaty ruchowe dla rodzin z dziećmi

12 października 2018 | godz. 16:30 | Opole: Galeria Sztuki Współczesnej, Plac Teatralny 12

Warsztaty

W ramach projektu MOŻNA / w ruchu* Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na warsztaty ruchowe dla rodzin, które poprowadzi Kolektyw Holobiont. Zajęcia będą polegały na turlaniu się, rodzinnych przytulasach, bieganiu, odkrywaniu i wspólnym budowaniu świata z pianek, z których powstała scenografia do spektaklu DOoKOŁA. Warsztaty będą okazją do pogłębiania więzi między opiekunami i dziećmi, zaangażowanych we wspólną niecodzienną aktywność, uruchamiającą wyobraźnię i ruch. Swobodna eksploracja przestrzeni i obiektów przez małe uczestniczki i uczestników będzie pretekstem do wspólnego działania i tworzenia.

 

Wejściówki w cenie 10 zł do odbioru w kasie biletowej GSW. W dniach 6-11 października kasa czynna w godz.10.00-18.00.

Warsztaty dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat. 

 

- Czasami sobie myślę - powiedziała Karusia - że może jest jakieś inne miejsce. Piaskowy Wilk, choć przed chwilą prawie już zasnął, otworzył prawe oko. [...]
- Jak to inne? zapytał.
- Na przykład wszystko jest jakby z pianki - wyjaśniła Karusia. - Dokładnie wszystko: słoty i krzesła, i ziemia, i każdy najmniejszy kamyk... I wyobraziła sobie, jak niesamowicie miękkie byłoby to piankowe miejsce. Można by bez końca przewracać się i nigdy nie nabić sobie guza. Odbijać się od wszystkiego jak piłka…

 

Asa Lind, ze zbioru Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły

Zarówno dorośli, jak i dzieci proszeni są o przyjście w stroju niekrępującym ruchów. W przestrzeń sali uczestnicy wchodzą bez butów - na bosaka lub w skarpetkach.

 

Warsztaty potrwają 1 godz. 15 min.

Kolektyw artystyczny Holobiont tworzą tancerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska i teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Powstał w 2017 roku i tworzą go dwie artystki: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem twórczych zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc w swoich pracach taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Prace kolektywu oparte są na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia - jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuk performatywnych. Skupiając się na różnorodności twórczego zaangażowania odbiorców ich prac, artystki obserwują i badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę.

 

Więcej informacji: www.facebook.com/events/559672934452088/ lub: www.galeriaopole.pl/pl/mozna

 

***

 

*MOŻNA / w ruchu to projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych. W Opolu, Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu – miastach bez stałych scen tanecznych – zaprezentowane zostaną polskie i niemieckie spektakle interaktywne i instalacje skierowane do dorosłych w towarzystwie dzieci w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat.

 

Prezentacjom towarzyszyć będzie platforma skierowana do osób zajmujących się tańcem współczesnym dla dzieci i edukacją, połączona z kursem mistrzowskim prowadzonym przez Alfredo Zinolę – wybitnego choreografa pracującego na stałe w Niemczech. To projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych.

 

 

Wydarzenie jest częścią projektu MOŻNA / w ruchu, który w części prezentacji spektakli realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca.

 

 

 

 IMIT (miniaturka)    Scena dla tańca 2017 (miniaturka)

 

Można Sdt 2018 belka (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia