ENG
A A A
 maj 2019 
Jan Peszek, fot. Magda Hueckel

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy: warsztaty mistrzowskie z Janem Peszkiem

26 października 2018 - 27 października 2018 | godz. 10:00 | Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego | 53 - 121 Wrocław

Warsztaty

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na bezpłatne warsztaty mistrzowskie w ramach projektu Akcja: EDUKACJA. Pierwsze zajęcia poprowadzi Jan Peszek – jeden z najważniejszych polskich aktorów, reżyser teatralny i pedagog. W okresie 1969-1975 był aktorem Teatru Polskiego we Wrocławiu, gdzie kreował role m.in. w przedstawieniach Henryka Tomaszewskiego (Protesilas i Laodamia, Gry w zabijanego). W warsztatach uczestniczyć mogą osoby zarówno rozpoczynające swoją teatralną przygodę, jak i posiadające doświadczenie aktorskie.

 

WARSZTATY MISTRZOWSKIE prowadzić będą zaproszeni artyści, aktorzy i reżyserzy związani ze środowiskiem tanecznym i teatralnym. Zajęcia mają na celu zbudować dialog pomiędzy pantomimą a teatrem dramatycznym, teatrem formy i teatrem tańca oraz podnieść kompetencje ruchowe i aktorskie uczestników warsztatów. Spotkania z wybitnymi artystami są pretekstem do konfrontowania swoich wyobrażeń o ruchu, aktorstwie, teatrze czy sztuce w ogóle.

 

Akcja: EDUKACJA to najważniejszy projekt edukacyjny wrocławskiej pantomimy, angażujący w działania warsztatowe i teatralne różne grupy społeczne i wiekowe. Pierwsza edycja A:E odbyła się w 2014 roku; od tego czasu przeprowadzono blisko 700 warsztatów teatralnych, w których uczestniczyło ponad 4400 osób – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W sezonie teatralnym 2018/2019 Akcja: EDUKACJA będzie kontynuowana w lekko zmienionej formule, pojawią się m.in. warsztaty mistrzowskie.

 

Harmonogram warsztatów:

10.00-14.00

przerwa

17.00-21.00

 

Zajęcia adresowane są do osób w wieku 18-35 lat

 

Zapisy: agnieszka.charkot@gmail.com

Koszt: udział w zajęciach jest bezpłatny

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Akcja: EDUKACJA i są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia