ENG
A A A
 maj 2019 
Maria Stoklosa, fot. Pat Mic

Warszawa/ LABy w ruchu: Maria Stokłosa „Wychodząc od działania” – praktyka

19 października 2018 | godz. 18:30 | Warszawa: LUB/LAB, ul. Lubelska 30/32

Warsztaty

Warszawski LUB/LAB w ramach cyklu LABy w ruchu zaprasza na bezpłatny warsztat Wychodząc od działania – praktyka z Marią Stokłosą. Będzie on skoncentrowany wokół opartego na improwizacji ruchowej performansu Stokłosy o tym samym tytule. Do wzięcia udziału w warsztacie potrzebne jest przynajmniej minimalne doświadczenie taneczne.   

 

Wychodząc od działania – praktyka to wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych tematem performatywności lub choreografią eksperymentalną. Warsztat będzie skoncentrowany wokół opartego na improwizacji ruchowej performansu o tym samym tytule.

 

Warsztat jest przeznaczony zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Udział jest bezpłatny.

Warsztat trwa dwie godziny.

 

Zapisy przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/1VNDdywRC0PW4zmiF2RyKugWcnGTAEPuR5-0XtRRegyk/edit

 

O Wychodząc od działania:

Maria Stokłosa rezygnuje z próby stworzenia zamkniętej formy spektaklu. Punktem wyjścia jest rozwijanie praktyki improwizacji ruchowej, która zmienia swój kształt w zależności od miejsca, czasu i widowni oraz energii, którą ona generuje. Projekt rozpoczął się w 2015 roku, kiedy filadelfijska artystka Meg Foley zaprosiła Marię Stokłosę do współpracy nad rozwojem praktyki Action is primary. W kształtowaniu kolejnych pokazów pomagali Marii Stokłosie zaproszeni przez nią twórcy – rzeźbiarka Alicja Bielawska, dramaturżka Eleonora Zdebiak, reżyserka światła Karolina Gębska oraz „świadkowie” – regularnie zmieniający się artyści i teoretycy, m.in. badaczka tańca Katarzyna Słoboda, choreografki Maija Reeta Raumanni i inni. Od maja do grudnia 2017 roku powstało czterdzieści performansów.

 

LABy w ruchu są cyklem działań, do prowadzenia których zapraszane są zarówno doświadczone choreografki, pedagodzy tańca jak i kolektywy ruchowe czy performerskie z mniejszym dorobkiem artystycznym. LABy to przestrzeń dzielenia się praktykami z różnych perspektyw. Wychodząc od działania jest jednym z 12 wydarzeń w ramach cyklu. LABy w ruchu są finansowane ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Centrum działań kulturalno-społecznych Lubelska 30/32 (L 30/32)”.

 

Więcej o LABach w ruchu: www.facebook.com/groups/359605804548994/

 

LUB/LAB jest przestrzenią warsztatowo-produkcyjną do spotkań i działań twórców i widzów. Prowadzi ją Stowarzyszenie Pedagogów Teatru i Sztuka Nowa. Mieści się na Pradze-Południe przy ul. Lubelskiej 30/32.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia