ENG
A A A
 kwiecień 2019 

Gdańsk/Migrujące historie kobiet: Amareya Theatre & Guests „Nomadka”

23 października 2018 | godz. 20:00 | Gdańsk-Wrzeszcz: Nowa Synagoga, ul. Partyzantów 7

Prezentacja w ramach cyklu

W ramach polskiej części trasy Migrujące historie kobiet Amareya Theatre & Guests zespół pokaże nową wersję spektaklu Nomadka. W przedstawieniu udział wezmą artystki z ludu Ajnu – Utae Ehara i Tsugumi Matsudaira. Udział kobiet z ludu Ajnu w spektaklu Nomadka jest wynikiem bliskiej współpracy nawiązanej w Sapporo (Japonia) w 2017 przez Amareya Theatre & Guests z メノコモシモシ – Ainu Women’s Association (Menoko Mosmos Sapporo) i Centre for Environmental and Minority Policy Studies (Sapporo).

 

 

O spektaklu:

 

Nomadka to interdyscyplinarny projekt performatywny, dotykający problemu przesiedlenia, migracji i dyskryminacji. Jego osnową jest historia Louise Fontaine, Grenlandki, która jako dziecko, wraz z tysiącami innych dzieci, została deportowana do Danii. Nomadka to również symboliczna przestrzeń dla wszystkich szukających swojej zagubionej tożsamości.

 

W nowych odsłonach pokazywany jest w różnorodnych kontekstach kulturowych z udziałem artystów pochodzących z różnych krajów. W ten sposób projekt staje się transkulturową podróżą poprzez kultury, ich języki i symbole, opowiadając równocześnie o jednoczących ludzi doświadczeniach.

 

Koncept: Katarzyna Pastuszak, Louise Fontain

Reżyseria: Katarzyna Pastuszak

Występują: Louise Fontain, Utae Ehara, Tsugumi Matsudaira, Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska, Daniela Komędera, Monika Wińczyk, Ichi Go 

Teksty: Louise Fontain, Monika Popow, Katarzyna Pastuszak

Muzyka: Joanna Duda, Utae Ehara

Czas trwania: 60 min.

 

 

Partnerzy: Instytut Adama Mickiewicza (culture.pl), Miasto Gdańsk, Centre for Environmental and Minority Policy Studies (Sapporo), Pirka Kotan – Ainu Cultural Centre, メノコモシモシ - Ainu Women's Association (Menoko Mosmos Sapporo), Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

 

Patroni medialni: TVP Kultura, Feminoteka, Japonia-online, Magazyn Torii, Fundacja Przestrzeń Kobiet.

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia