ENG
A A A
 grudzień 2018 

Gdańsk: Opera Bałtycka „Dziadek do orzechów” – chor. François Mauduit

6 grudnia 2018 | godz. 19:00 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Pokaz spektaklu

Opera Bałtycka zaprasza na jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych spektakli baletowych.  Baśniowa opowieść, rozgrywająca się podczas świąt Bożego Narodzenia, przedstawia niezwykłą historię Klary, młodej dziewczyny, która marzyła, by zostać baletnicą. Jej marzenie spełnia się dzięki spotkaniu z jednym z najznakomitszych dyrektorów baletu Opery Paryskiej, Sergem Lifarem, i jego świątecznemu podarunkowi – Dziadkowi do orzechów. Gdańską realizację przygotowali realizatorzy światowego formatu: uznany choreograf François Mauduit oraz utalentowany scenograf Justin Arienti. Dziadek do orzechów to spektakl idealny na długie zimowe wieczory – piękna muzyka, taniec i scenografia rozgrzeją serca wszystkich widzów.

 

 

Reżyseria, choreografia: François Mauduit

Scenografia, kostiumy: Justin Arienti

 

Kierownictwo muzyczne: Szymon Morus

Asystentka scenografa i kostiumografa: Joanna Maciejewska

Dźwięk: Marcin Dąbrowski  

Oświetlenie: Michał Stenzel

 

Obsada:

Klara – Maria Kielan / Min Kyung Lee

Tancerz-Étoile – Gento Yoshimoto / Michał Lewandowski

Searge Lifar, dyrektor opery – Ruaidhri Maguire / Filip Michalak

Dziadek do orzechów – Jakub Kiryk / Zuzanna Szatkowska (uczniowie)

Fritz i Marie – Maciej Duda, Zofia Korpacka / Julian Jędrzejczyk, Julianna Jelińska (uczniowie)

Laleczki:

Ognisty Ptak – Jessica Allison-Walker /Beata Giza-Palutkiewicz / Maria Kielan

Pietruszka – Bartosz Kondracki / Roberto Tallarigo /Jean-Charles Dumont

Święto Wiosny – Sayaka Haruna-Kondracka /Agnieszka Wojciechowska / Magdalena Negowska

Matka – Aleksandra Michalak / Anna Wierzchucka-Tryksza

Służąca – Natalia Cedrowicz / Agata Steinke-Wojtala

Baletmistrz – Agnieszka Wojciechowska/Emese Biro

Garderobiane – Magdalena Negowska, Marianna Młynarska

Śpiewaczka – Elżbieta Czajkowska-Kłos

Fryzjerka – Aleksandra Michalak

Sekretarka – Ewelina Adamczyk / Natalia Cedrowicz

Obsługa techniczna – Jacek Logdański, Maciej Ruszkiewicz

Dyrygent – Jean-Charles Dumont

Policjant – Jacek Logdański

Sprzątaczka – Agata Steinke-Wojtala

Skrzypek – Roberto Tallarigo

 

Siergiej Diagilew Bartosz Kondracki / Roberto Tallarigo

 

taniec z baletu Don Kichote

Michał Zelent, Jessica Allison Walker / Gento Yoshimoto, Beata Giza-Palutkiewicz / Ewelina Adamczyk

taniec z baletu Szeherezada

Sandra Springhorn, Roberto Tallarigo, Jean-Charles Dumont /Sayaka Haruna-Kondracka, Maciej Ruszkiewicz, Bartosz Kondracki

taniec z baletu Raymonda

Min Kyung Lee, Maciej Ruszkiewicz / Clelia Averna, Jean-Charles Dumont

taniec z baletu Śpiąca Królewna

Monika Zaniewicz, Michał Lewandowski / Maria Kielan, Jacek Logdański

taniec z baletu Jezioro Łabędzie 

Paulina Grodzińska, Julianna Jelińska, Zofia Korpacka, Agata Załuska / Maja Łukowicz, Ewa Lubian, Amelia Rytlewska, Mariia Nechosa (uczniowie)

Mademoiselle Yvett e Chauviré, gwiazda francuskiego baletu

Beata Giza-Palutkiewicz / Jessica Allison-Walker

 

Corps de ballet

Ewelina Adamczyk, Jessica Allison-Walker, Clelia Averna, Emese Biro, Natalia Cedrowicz, Elżbieta Czajkowska-Kłos,

Jean-Charles Dumont, Beata Giza-Palutkiewicz, Sayaka, Haruna-Kondracka, Maria Kielan, Bartosz Kondracki, Min Kyung Lee, Michał Lewandowski, Jacek Logdański, Ruaidhiri Maguire, Aleksandra Michalak, Filip Michalak, Marianna Młynarska, Magdalena Negowska, Maciej Ruszkiewicz, Sandra Springhorn, Agata Steinke-Wojtala, Roberto Tallarigo, Agnieszka Wojciechowska,

Gento Yoshimoto, Monika Zaniewicz, Michał Zelent

 

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku przygotowani przez Alicję Krawiec, Agatę Lechowicz:

Wiktor Bujacz, Julia Ciesielska, Maciej Duda, Żaneta Geryk, Sara Gniewkowska, Maja Górecka, Paulina Grodzińska, Martyna Jakubowska, Juliana Jelińska, Julian Jęndrzejczyk, Amelia Judzińska, Nina Karaszewska, Jakub Kiryk, Zofia Korpacka, Maja Kunicka, Zofia Kupczyk, Adam Lubian, Ewa Lubian, Maja Łukowicz, Marta Makurat, Klara Melerska, Paweł Michalski, Mariia Nechosa, Martyna Niedbała, Lena Nowak, Natalia Odrzywołek, Nikodem Polański, Amelia Pytlewska, Eliza Radomska, Agnieszka Sienkiewicz, Nikodem Stocki, Zuzanna Szatkowska, Aleksandra Szeląg, Szymon Szypulski, Julia Telej, Agata Załuska.

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia