ENG
A A A
 lipiec 2019 
Bal w operze, proj. plakat Juriana Jur

Bytom/10-lecie Wydziału Teatru Tańca: „Bal w Operze” – reż. Jerzy Stuhr

7 listopada 2018 | godz. 19:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom

Pokaz spektaklu

Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie z okazji 10-lecia Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu zaprasza na spektakl Bal w Operze w reżyserii Jerzego Stuhra. Jest to spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.

 

Prof. Jerzy Stuhr o spektaklu:

„Poemat Tuwima to dyskusja o Polsce. Pisany w czasie rodzącego się w Polsce nacjonalizmu w drugiej połowie lat 30. z faszystowskim odcieniem, stał się dobrym materiałem do dyskusji ze studentami na temat obecnej sytuacji w naszym kraju. To poezja pełna rytmu, która przeniesiona na scenę wyznaczyła choreografię naszych ruchów. W tym zbiorowym ćwiczeniu wykorzystaliśmy pełny tekst, dzięki któremu studenci mogą sprawdzić się w scenach zespołowych, jak i zadaniach indywidualnych. Bal w Operze – satyryczny poemat o końcu pewnego świata, który wraca zaskakując swoją aktualnością i energią z jaką odegrają go młodzi aktorzy.”

 

asystent reżysera: Nina Minor

muzyka: Steve Nash

scenografia, kostiumy, materiały graficzne: Juriana Jur
realizacja światła: Kamil Rogański
realizacja dźwięku: Mariusz Michalik
produkcja: Wydział Teatru Tańca w Bytomiu AST w Krakowie
koordynacja, promocja: Eliza Adamczyk, Filip Pawlak

obsada: Mateusz Bogdanowicz, Małgorzata Czyżowska, Kinga Duda, Dominika Gryz, Agata Jędrzejczak, Omar Karabulut, Karolina Kardasz, Wojciech Marek Kozak, Joanna Kremer, Monika Witkowska

 

Harmonogram obchodów 10-lecia Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia