ENG
A A A
 lipiec 2019 

Kraków: Balet Cracovia Danza „Słowem Paderewski” – pokaz listu Ignacego Jana Paderewskiego i wykład o jego niepublikowanej korespondencji

5 listopada 2018 | godz. 10:00 | Kraków: Biblioteka Jagiellońska, al. Mickiewicza 22

Wykład

Balet Cracovia Danza zaprasza na wydarzenie Słowem Paderewski, organizowane we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i Biblioteką Jagiellońską. Na wydarzenie składa się pokaz listu Ignacego Jana Paderewskiego oraz wykład na temat jego niepublikowanej korespondencji.

 

Jeden z tych listów, przechowywanych na co dzień w skarbcu Biblioteki Jagiellońskiej, będzie można oglądać tylko tego jednego dnia w holu głównym biblioteki. Wydarzenie rozpocznie się wystawieniem listu. Następnie odbędzie się wykład mgr Justyny Szombary z Ośrodka Dokumentacji Muzyki Polskiej XIX i XX w. im. I.J. Paderewskiego, działającego przy Instytucie Muzykologii UJ, jednego z redaktorów wydania listów mistrzów przygotowywanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

Wydarzenie jest preludium do premiery widowiska Paderewski. Fantazja i legenda, która odbędzie się 12 listopada w Centrum Kongresowym ICE. Spektakl oparty jest na niepublikowanych dotąd listach Ignacego Jana Paderewskiego. Więcej o spektaklu

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia