ENG
A A A
 sierpień 2019 
materiały organizatora

Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Talya Balikcioglu i Akademia Tańca Zawirowania „Always Coming Home”

15 listopada 2018 | godz. 18:30 | Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22 | Premiera

Projekt edukacyjny

Talya Balikcioglu we współpracy z Akademią Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz projektu edukacyjnego Always Coming Home. Artyści za jego pośrednictwem zadają szereg pytań o więź człowieka z jego domem i krajem rodzinnym oraz towarzyszami podróży.

 

O projekcie:

Always Coming Home, czyli „wracając wciąż do domu”. Czy można posiadać więcej niż jeden dom? Co łączy nas z naszym krajem rodzinnym gdy jesteśmy w drodze, szukając nowego domu? Czy w ogóle potrzebujemy takiego połączenia? Podczas naszych spotkań skupiliśmy się na ruchach i dźwiękach, które mogą stworzyć połączenie nie tylko z domem, ale także między towarzyszami podróży. Wspólnie spróbowaliśmy zrozumieć, dlaczego opuszczenie naszej ziemi rodzinnej jest konieczne, aby nauczyć się budować nowy dom. Nowy język. Nową kulturę. Nowy sposób wzajemnego zrozumienia. Jak to wszystko przygotowaliśmy? W bardzo prosty sposób, czytając znaki z fusów kawy. 

Talya Balikcioglu – tancerka, nauczycielka, praktykuje masaż tajski. Od 2017 roku tworzy i uczy Root Connection: techniki improwizacji opartą na tańcu brzucha, sztukach walki i rytuałach szamańskich. Ukończyła wydział sztuk performatywnych na Bilgi University w Stambule. Brała udział w wielu projektach związanych z tańcem. Zainspirowana sztuką walki Wing Tsun, rozpoczęła przygodę z tańcem kontaktowym. Później natrafiła na technikę partneringu rozwijaną w Polsce przez Karolinę Kroczak, z którą współpracowała przez dwa lata jako tancerka, asystentka i edukatora w ramach projektu Oddaj Ciężar. Odwiedzając dwie europejskie szkoły tańca, konserwatorium Duncan Centre w Pradze oraz P.A.R.T.S. w Brukseli, natknęła się na aztecki rytuał tańca, który naprowadził ją na inną drogę kontaktu z ruchem. Poznając południowoamerykańskie źródła, odkryła osobisty związek z tańcem brzucha, językiem ciała zakorzenionym w tradycyjnej improwizacji.


Występują: Sveta Buben, Kasia Burzyńska, Gabriela Galdámez Muñoz, Agnieszka Gałecka, Weronika Godlewska, Maria Kwiatek, Klaudia Lewandowska, Ada Lisewska, Agnieszka Mrowinska, Monika Parafiniuk, Jack Paton, Zofia Stopa, Nadia Szypilow, Marta Sykut, Maria Wijas

Rezerwacja darmowych wejściówek: ttzawirowania@gmail.com


Projekt jest realizowany przez Akademię Tańca Zawirowania.

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia