ENG
A A A
 sierpień 2019 
Bydgoszcz/Myśl w ruchu 2018/Ogólnopolski Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych: „Taniec-mój sprawny świat” – pokaz finałowy

Bydgoszcz/Myśl w ruchu 2018/Ogólnopolski Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych: „Taniec-mój sprawny świat” – pokaz finałowy

28 listopada 2018 | godz. 11:30 | Bydgoszcz: Miejskie Centrum Kultury, ul. Karola Marcinkowskiego 12/14

Pokaz warsztatowy

Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka” w partnerstwie z Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych, w ramach którego odbędzie się pokaz Taniec – mój sprawny świat. Pokaz taneczny jest podsumowanie projektu, w którym brały udział osoby słabo widzące i niewidome. Uczniowie poznali różne style tańca (taniec nowoczesny, standardowy, współczesny, improwizacje taneczne. Uczestnicywyjeżdżali również na spektakle taneczne organizowane na wielkich scenach. Podczas festiwalu będą mieli szanse zaprezentować umiejętności, które nabyli podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów tańca nowoczesnego oraz standardowego.

 

Podczas pokazu prowadzona będzie audiodeskrypcja tańca. Dzięki zastosowaniu audiodeskrypcji uczniowie niewidomi i słabowidzący będą mogli pełniej uczestniczyć w wydarzeniu, jakim będzie pokaz tańca. Audiodeskryptor opisze stroje tancerzy, rodzaj wykonywanego przez nich tańca, liczbę osób na scenie, scenografię, oświetlenie, kolory i inne elementy będące istotne dla występu.

 

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2018.

 

IMIT (miniaturka)

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia