ENG
A A A
 maj 2019 
materiały organizatora

Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy: Po-premiera książki dla dzieci „Pantomima” Agnieszki Charkot

1 grudnia 2018 | godz. 11:00 | Wrocław: Cocofli - books art cafe wine bar, ul. Pawła Włodkowica 9

Promocja książki

Wrocławski Teatr Pantomimy wznawia swoją publikację o pantomimie dla najmłodszych czytelników Pantomima Agnieszki Charkot, z grafiką Studia 370 i z tej okazji zaprasza rodziców z dziećmi na po-premierę. Książka w zabawny i przystępny sposób wyjaśnia terminy i specyfikę teatru pantomimy, służy nie tylko do czytania, ale także do zabawy i działania.

 

Wrocławska pantomima od dłuższego czasu ma w swojej ofercie działania adresowane do młodego widza, w tym przedstawienia i warsztaty teatralne. Na bazie tych doświadczeń powstała książka, która zaskakuje nie tylko pomysłowością, ale przede wszystkim w przystępny sposób komunikuje się z młodym czytelnikiem.

Pantomima ukazała się w 2016 roku w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i towarzyszyła obchodom 60-lecia powstania Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Nakład rozszedł się błyskawicznie, a pozytywne opinie o publikacji przekonały teatr do zrobienia dodruku. Pantomima to pierwsza taka publikacja wrocławskiej pantomimy. Książka pełna jest propozycji interaktywnych zabaw, które w sposób prosty, ale nastawiony na pracę wyobraźni, tłumaczą charakterystyczne i ważne dla pantomimy pojęcia, m.in.: mimika, gest, iluzja, choreografia. Każde z haseł wyjaśnione jest za pomocą zabaw i gier z wykorzystaniem wielu technik drukarskich. Pantomima jest książką do wysuwania, ugniatania, przesuwania, animowania, dotykania, kręcenia.


Podczas spotkania będzie można kupić książkę ze zniżką 25 proc., w cenie 29 zł.

W trakcie promocji książki Agnieszka Charkot i Piotr Soroka poprowadzą bezpłatne warsztaty plastyczno-teatralne dla dzieci w wieku 5-7 lat. Ze względu na specyfikę warsztatów, liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmuje Piotr Soroka: pio.soroka@gmail.com

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia