ENG
A A A
 maj 2019 
materiały organizatora

Warszawa/Grab Art Foundation: Agnieszka Jachym i Żaneta Majcher – warsztaty

8 grudnia 2018 - 9 grudnia 2018 | Warszawa: Szkoła Tańca Hand to Hand, ul. Wałbrzyska 11

Warsztaty

Fundacja Grab Art Foundation zaprasza tancerzy na poziomie zaawansowanym i średniozaawansowanym do Szkoły Tańca Hand to Hand na drugą edycję warsztatów Creative DanceScape, które poprowadzą Agnieszka Jachym i Żaneta Majcher. Założeniem Creative DanceScape jest zapoznanie uczestników z pracą tancerza w profesjonalnym teatrze tańca. Zmierzą się oni z własnymi ograniczeniami oraz popracują nad repertuarem. Spotkanie będzie okazją, aby uruchomić kreatywność, spróbować sił w komponowaniu materiału, wykorzystać i poszerzyć umiejętności improwizacyjne. Istotna będzie także praca nad zadaniem zarówno w grupie, jak i z partnerem. Będziemy szukać dużej ilości ruchu, zmian dynamiki i jakości, starać się wyjść poza strefę komfortu w poszukiwaniu nowych możliwości warsztatu.

 

Program:

 

Sobota:
12.00-13.30: lekcja Żaneta Majcher
13.30-14:00: przerwa
14.00-16.30: I sesja Agnieszka Jachym
16.30-17.30: lunch
17.30-20:00: II sesja Agnieszka Jachym

Niedziela:
10.00-11.30: lekcja Agnieszka Jachym
11.30-12.00: przerwa
12.00-14.30: I sesja Żaneta Majcher
14.30-15.30: lunch
15.30-18.00: II sesja Żaneta Majcher

 

Cena:
1 dzień: 250 zł
2 dni: 400 zł

Cena promocyjna (do 30 listopada):
1 dzień: 200 zł
2 dni: 350 zł

Zapisy: grabartfoundation@gmail.com

 

Agnieszka Jachym o warsztatach:

Podczas warsztatów nauczymy się krótkiej choreografii i na jej podstawie będziemy komponować, „bawić się” materiałem. Porozmawiamy też o emocjach i sprawdzimy dokąd poprowadzą naszą improwizację. Czy bliżej nam do wyrażenia ich poprzez ruch czy raczej mimikę i głos? Czy działamy chętniej w grupie czy indywidualnie? Na koniec spróbujemy stworzyć wspólną historię – proszę o przygotowanie czegoś do pisania.

Agnieszka Jachym – tancerka, absolwentka Studia Baletowego Opery Krakowskiej oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Uczestniczyła w wielu warsztatach w kraju i zagranicą, ostatnio z Rainerem Behrem z Tanztheater Wuppertal Piny Bausch oraz z Tonym Rizzi. Po uzyskaniu dyplomu zawodowego tancerza w 2012 roku brała udział w projektach temporaere theater w Berlinie i Dreźnie, w spektaklu No sacre Ismaela Ivo, wystawionym w ramach programu Biblioteca Do Corpo na ImpulsTanz oraz w Sao Paulo; w latach 2014-2017 tańczyła w Tanzcompagnie Giessen, gdzie współpracowała z różnymi choreografami (m.in. Tarek Assam, Felix Dumeril, Marcos Marco, Jacek Przybyłowicz, Pascal Touzeau, James Wilton).
Obecnie mieszka w Berlinie, gdzie współpracuje z różnymi artystami. W 2018 roku odbyła się premiera jej spektaklu teatru tańca Getto krakowskie w Teatrze Nowym Proxima, w którym zatańczyło ośmiu tancerzy z różnych krajów. Wystąpiła też w choreografii Johanesa Wielanda solar storm w ramach festiwalu b12; prowadziła też warsztaty z tańca współczesnego m.in. podczas Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca w Koszęcinie.

Żaneta Majcher o warsztatach:

Podczas zajęć będziemy pracować nad badaniem naszego ciała oraz na szukaniu organicznego ruchu. Skupimy się na pracy poszczególnych części ciała, dając każdej z nich szansę na aktywność i inicjację ruchu. Pomoże nam to dokładniej skupić się na poszczególnych częściach ciała, co w efekcie doprowadzi do zwiększenia poczucia kontroli oraz mobilności. Podczas partnerowań postaramy się obudzić wrażliwość na drugą osobę, co pomoże nam w zbudowaniu wzajemnej relacji. Ciało w ruchu drugiej osoby będzie odniesieniem oraz inspiracją do odnalezienia własnych, nowych ścieżek ruchowych. Otworzy nas na słuchanie, dawanie oraz otrzymywanie. Ruch będzie powstawał organicznie, bez "dekorowania".

Żaneta Majcher – doświadczenie taneczne zdobyła przede wszystkim podczas pracy z Black Box Dance Company w Danii, Skanes Dansteater w Szwecji oraz z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu. Ukończyła licencjat oraz studia podyplomowe w Northern School of Contemporary Dance w Anglii oraz 6-miesięczny kurs w Broadway Dance Center w USA. Szkoliła się również w Suzanne Dellal Centre w Tel Awiwie. Współpracowała z takimi choreografami jak: Marie Brolin Tani, Edhem Jesenkovic, Ben Wright, Marina Mascarel, Tim Rushton, Edhem Jesenkovic, Mari Carrasco, Melody Putu, Aleksander Michael, Billy Cowie, Tina Tapgaard, Fotis Nikolau oraz Douglas Thorpe. Produkcje, w których występowała były pokazywane w Chinach, Tanzanii, Niemczech, Szwecji, Holandii, Anglii, Danii, we Włoszech oraz na Cyprze.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia