ENG
A A A
 maj 2019 
fot. Jakub Wittchen

Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2018: Kolektyw artystyczny Holobiont „_on_line_”

8 grudnia 2018 | godz. 15:00 | Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

Pokaz spektaklu

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2018 Kolektyw artystyczny Holobiont zaprasza rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 8 lat na spektakl _on_line_.

 

O spektaklu:

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi I w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu? _on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladu ruchu, a w szczególności linii, które wraz z performerami uczestnicy będą tworzyć poprzez własny taniec. Powstałe wielkoformatowe prace będą ulegały transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi a opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

 

Autorkami wydarzenia są Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka – artystki kolektywu Holobiont, specjalizującego się w interaktywnych międzypokoleniowych projektach tanecznych (znanych poznańskiej publiczności najnajowej ze spektakli DOoKOŁA i Księżycowo).

https://www.facebook.com/holobiontcollective/

 

Produkcja spektaklu połączona jest z serią odbywających się od września warsztatów dotyczących śladów ruchu i możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Poznań.

 

Od organizatorów:

Uwaga! Pastele, których będziemy używać, zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą stroju na przebranie - najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów. W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów.

 

Pomysł: Aleksandra Bożek-Muszyńska

Choreografia: kolektyw Holobiont – Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Byłka-Kanecka

Kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Dana Chmielewska, Paweł Grala

Muzyka/collage: Józef Buchnajzer

Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

Konsultacja swiateł: Joanna Leśnierowska

Oprawa graficzna: Michał Łuczak

Zdjecie promocyjne: Jakub Wittchen

Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Partner: Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka

Podziękowania: Arno Sternowi za książkę Odkrywanie śladu, kolektywowi Segni Mossi za dzielenie się swoją twórczą praktyką pracy z dziećmi oraz wszystkim uczestnikom warsztatów Ruchome ślady za aktywny udział

 

Bilety w cenie 20zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na portalu ebilet.pl

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia