ENG
A A A
 maj 2019 
materiały organizatora

Lublin/MAAT Festival 2018: Katarzyna Szugajew „Famme, Flow, Frame”

8 grudnia 2018 | godz. 19:00 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Pokaz spektaklu

Tegoroczna, dziesiąta i ostatnia edycja MAAT Festival odbywa się pod hasłem „Testy ciał” i zamyka dekadę poszukiwań i badań eksperymentalnych nad przemianami ciał. Organizatorzy stawiali zawsze w centrum ciało niedoskonałe, pełne pomyłek, biedne, poszukujące, ślepe, nieograniczone konwenansem i powinnością względem oczekiwań. Trzeciego dnia festiwalu Katarzyna Szugajew pokaże swój spektakl Famme, Flow, Frame.

 

Spektakl Katarzyny Szugajew to próba przetestowania idei flow i zbadania parametrów przepływu:

Czy jest możliwe utrzymanie permanentnej płynności w ruchu i narracji?
Jakie jakości wydobywa poddanie się przepływowi, a jakie próba przejęcia nad nim władzy?
Czy kontrolowanie przepływu ogranicza czy wzmacnia ?
Co się dzieje, kiedy to my jesteśmy przepływem?
Czy taki flow more być widoczny nawet w stabilnej formie?

 

Famme, Flow, Frame oscyluje wokół tych pytań, czerpiąc m.in. z technik takich jak terapia czaszkowo-krzyżowa ze swoją teorią „Tidal Flow”; egzotycznego tańca na obcasach, który bazuje na aktywnosci fali w ciele oraz technice narracyjno-ruchowej “NON-STOPPING”, zaczerpniętej od Jeanine Durning.

 

#kobiece #autentyczne #mistyczne #haptyczne #dotykowe #sensualne

 

koncepcja i realizacja: Katarzyna Szugajew

support: Kem, Centrum w Ruchu, Mateusz Szymanówka, Kasia Staszewska, Anna Nowicka, Lidia Krotoszyńska, Bonnie Buckner, Alex Baczyński-Jenkins, Krzysiu Bagiński, Ola Knychalska, Yana Androsova, Dawid Nick
czas trwania: 30 min.

 

Katarzyna Szugajew – fotografka i performerka zajmująca sie tematami ciała, ruchu i cielesności. Performowała m.in. w pracach Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa, w Fundacji Galerii Foksal (2018) i Muzeum Sztuki Nowoczesnej (2017) w Warszawie, a także z Andrew Tay’em w La Chappelle - Scenes Contemporaines (Montreal 2018, Festiwal Fierce, Birmingham 2017). Za spektakl FAME PRAYER / EATING zdobyli nagrodę na Festiwalu SummerWorks w Toronto za „ryzyko i innowacje w tańcu”. Jej prace fotograficzne promowały m.in. spektakle Anny Nowickiej, Marysi Stokłosy i Karola Tymińskiego. Tancerka w spektaklu Doris Uhlich More than Naked. Stypendystka holenderskiego Funduszu Mondriaan dla młodych artystów (2013) i prestiżowego Programu DanceWEB (2012). Absolwentka Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie i Warszawskiej Wyzszej Szkoly Psychologii Społecznej. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia