ENG
A A A
 maj 2019 
materiały organizatora

Lublin/MAAT Festival 2018: Radosław Lis „Don Liso #dancernawsi”

8 grudnia 2018 | godz. 21:00 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Pokaz spektaklu

Tegoroczna, dziesiąta i ostatnia edycja MAAT Festival odbywa się pod hasłem „Testy ciał” i zamyka dekadę poszukiwań i badań eksperymentalnych nad przemianami ciał. Organizatorzy stawiali zawsze w centrum ciało niedoskonałe, pełne pomyłek, biedne, poszukujące, ślepe, nieograniczone konwenansem i powinnością względem oczekiwań. Trzeciego dnia festiwalu Radosław Lis pokaże swój spektakl Don Liso #dancernawsi. 

 

Czy, a jeśli tak, to w jakim stopniu, aktor-tancerz może jednocześnie utożsamiać się jako rolnik? Jaki wpływ na autora miało wychowanie w wiejskiej, wielopokoleniowej rodzinie rolniczej? Korzystając z technik opartych na ruchu autentycznym, performer stara się przekodować i wyrazić to, co wyniósł z pracy na roli jako fundament w swojej pracy cielesnej w przestrzeni tańca.

 

autor: Radosław Lis

dramaturgia: Andrzej Michalski

muzyka: Mateusz Flis
czas trwania: 50 min.

 

Wstęp wolny

 

Radosław Lis (ur. 1991) – aktor, tancerz, student Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Wychował się we wsi Kuczwały (kujawsko-pomorskie). Od najmłodszych lat fascynował się aktorstwem i sztukami plastycznymi. W 2011 roku rozpoczął przygodę z ruchem od tańca irlandzkiego po taniec współczesny. Współpracował m.in. z Kayą Kołodziejczyk (Harnasie pod Wielką Krokwią), Rafałem Urbackim (Jaram się, Gatunki chronione), Rudolfem Zioło (Tlen), Błażejem Peszkiem (Psychoterapolityka), Jerzym Stuhrem (Bal manekinów). Tancerz Wrocławskiego Teatru Tańca (Klatka z Łez – reż. i chor. Bożena Klimczak). Występuje także w Teatrze Śląskim w Katowicach (Himalaje reż. Robert Talarczyk, chor. Kaya Kołodziejczyk). Jako reżyser światła współpracował m.in. z Piotrem Stankiem, Kayą Kołodziejczyk, Pawłem Urbanowiczem i Janem Peszkiem, w asystenturze Pawła Murlika.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia