ENG
A A A
 sierpień 2019 

Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault „Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem”

19 lutego 2019 - 20 lutego 2019 | godz. 20:30 | Kraków: Opera Krakowska, ul. Lubicz 48, Sala Kopułowa

Pokaz spektaklu

Teatr Groteska w Krakowie zaprasza na polską premierę spektaklu Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem francuskiego Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault, w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy „Materia Prima”. Co sprawia, że pewne wydarzenia mają wpływ na naszą przyszłość, a inne nie? Twórcy spektaklu, Marie-Claude Pietragalla i Julien Derouault, zabierają widzów w intymną podróż, podczas której stawiają pytania o fenomen pamięci. Sam spektakl jest opowieścią o sprawach najważniejszych: o człowieku, o samotności, wreszcie – o miłości.

 

Tylko znaczące, a często wstrząsające wydarzenia zmuszają człowieka do przekraczania kolejnych etapów życia i definiują jego przyszłość – czytamy w opisie spektaklu. Założyciele francuskiego teatru Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault proponują widzom przyjrzenie się dynamice miłości między dwojgiem ludzi – jak zmienia się w czasie, co okazuje się trwałe, co zmienne, co chwilowe. Co ważne, co szybko zapominane. Co sprawia, że przekraczamy samych siebie.

 

Intymna podróż, której celem jest eksploracja miłosnego związku między dwiema istotami. Spektakl o teraźniejszości, trwałości i zmienności uczuć, powodowanej ich ulotnością. /Marie-Claude Pietragalla i Julien Derouault/

 

Théâtre du Corps tworzony jest przez dwoje choreografów: Marie-Claude Pietragallę i Juliena Derouaulta. Teatr został założony w 2004 roku i ma obecnie siedzibę w Alfortville niedaleko Paryża. Ona, Marie-Claude Pietragalla, ikona francuskiego tańca, główna tancerka Opery Paryskiej, była dyrektor naczelna Baletu Narodowego w Marsylii. On, Julien Derouault, były solista Baletu Narodowego w Marsylii. W 2005 roku stworzyli niezależną grupę taneczną, by kreować, prezentować i produkować własne przedstawienia. Marie-Claude Pietragalla i Julien Derouault są projektantami, reżyserami i choreografami, często też występują w swoich przedstawieniach. Artyści tworzą w języku złożonym, w którym improwizacja i choreografia łączą się i przeplatają ze sobą. Ich choreografie wyrażają przede wszystkim człowieczeństwo tancerza – dlatego wyobraźnia artysty jest dla nich ważniejsza niż podejście akademickie i względy formalne.

 

Czas trwania spektaklu: 80 minut

 

Choreografia i wykonanie: Marie-Claude Pietragalla i Julien Derouault

Muzyka: Antonio Vivaldi, Arvo Pärt, Yann Tiersen, Portishead, Gustav Mahler

Muzyka komponowana: Yannaël Quenel

Światło: Eric Valentin

Współpraca: Damien Chavant

Zdjęcia: Pascal Elliott

 

***

 

Więcej o festiwalu: http://materiaprima.pl/

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia