ENG
A A A
 sierpień 2019 

Łódź/Teatr Wielki w Łodzi: „Faustus” – reż. i chor. Grzegorz Brożek

11 lutego 2019 | godz. 18:30 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

Pokaz spektaklu

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na spektakl baletowy Faustus w choreografii i reżyserii Grzegorza Brożka, który zostanie wystawiony w niezwykłej przestrzeni – teatralnej malarni. Twórcy zapowiadają:

 

Wydawać by się mogło, że malarnia teatralna to miejsce o ściśle określonym przeznaczeniu. Na co dzień rzeczywiście. Jednak nasza najbliższa propozycja artystyczna pokaże, że tam, gdzie powstają teatralne dekoracje, wydarzyć się może prawdziwie teatralny seans. Będzie to projekt artystyczny łączący muzykę, taniec i literaturę, który nie tylko cytuje egzystencjalno-filozoficzne rozterki Doktora Faustusa z powieści Tomasza Manna, ale także z nimi polemizuje, interpretuje je i uzupełnia o współczesne treści.

 

Mieliśmy już operowego Fausta Gounoda i rockowo-baletowego Faust goes rock Wycichowskiej, teraz Faustus i jego dylematy procesu twórczego jako interdyscyplinarny projekt w nowej interpretacji, w innej przestrzeni, ze środkami artystycznego wyrazu i w formie wizualnej możliwej jedynie w tej przestrzeni i przy trudnej technice improwizacji tanecznej i muzycznej.

 

Pomysł i wykonanie: Grzegorz Brożek i Michał Brzozowski

Reżyseria i choreografia: Grzegorz Brożek

Muzyka: Michał Brzozowski

Współpraca muzyczna: Tomasz Brajter

Kostiumy: Juli Garden
Występują: Iza Barbacka, Ekaterina Kitaeva-Muśko i Boglarka Orsolya Novak oraz ośmioosobowy zespół Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi

 

Bilety w cenie 30-35 zł do kupienia na bilety24.pl lub w kasie teatru

Partnerem wydarzenia jest

 

Synergia (miniaturka)

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia