ENG
A A A
 sierpień 2019 
Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Sarah Bleasdale, Nadine Freisleben, Angela Fegers „Innermen”, Leila Ka  „No Chão”

Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Sarah Bleasdale, Nadine Freisleben, Angela Fegers „Innermen”, Leila Ka „No Chão”

23 lutego 2019 | godz. 19:00 | Klub ŻAK | Gdańsk

Pokaz spektaklu

Organizatorzy 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca zapraszają na premierowy spektakl Innermen tegorocznych rezydentek festiwalu, Sarah Bleasdale, Nadine Freisleben i Angeli Fegers oraz spektakl No Chão Leili Ka, zwyciężczyni zeszłorocznego konkursu na pracę solową Solo Dance Contest 2018.

 

godz. 19.00

Innermen

premiera

 

Choreografia i wykonanie: Sarah Bleasdale, Nadine Freisleben, Angela Fegers

Współpraca artystyczna: Eva Duda 

 

czas trwania: 50 min

 

Spektakl powstał w ramach projektu rezydencja/premiera Gdańskiego Festiwalu Tańca 2019. 

 

 

„Sarah Bleasdale z Belgii swoim solo SMIRK (ang. pogardliwy uśmieszek) stawia na analityczny, minimalistyczny, niezwykle zdyscyplinowany ruch. Rozpoczyna w ciszy, długo stojąc lekko pochylona do przodu, intensywnie wpatrując sie w widzów. (…)  Ruch jest tu wpracowany, sztuczny i oszczędny, pełen powtórzeń prostych układów, zazwyczaj z pojawiającymi się wariacjami” – pisał Mirosław Baran w wyborcza.pl po pokazie konkursowym w 2016 roku. W trakcie rezydencji w Klubie Żak, Sarah wraz z Nadine Freisleben oraz Angelą Fegers pracowały nad nowym spektaklem pod okiem Evy Dudy – cenionej węgierskiej choreografki i wykładowczyni Budapesztańskiej Akademii Tańca Współczesnego. 

 

godz. 21.00

No Chão

pokaz przedpremierowy

 

Choreografia: Leïla Ka

Wykonanie: Leila Ka, Alexandre Fandard

Koprodukcja: L’étoile Du Nord (Paris), Festival La Becquée (Brest) Iadu, La Villette (Paris), Journées Danse Dense (Paris), Le 783 (Nantes), Micadanses (Paris), Le Théâtre Scène Nationale (St-Nazaire)

 

czas trwania: 30 min

 

Leila Ka to zwyciężczyni konkursu Solo Dance Contest 2018. Mirosław Baran pisał po jej występie: „Najciekawszym poniedziałkowym spektaklem okazała się ostatnia z prezentacji – dynamiczne, konsekwentne, wyśmienicie wykonane Pode ser (…) Poprzez zderzenie tańca współczesnego i hip-hopu, Ka opowiada o konieczności dostosowywania się do norm i oczekiwań, zderzeniu własnej indywidualności i wymogów funkcjonowania społeczności. Francuzka imponuje dynamiką, charyzmą, precyzją ruchu”. Leila Ka na co dzień tańczy w prestiżowym zespole Maguy Marin, podczas festiwalu pokaże autorski duet z Alexandre Fandard.

 

 

Bilet na oba spektakle:

30 zł / 25 zł - Karta Do Kultury*

15 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy 

10 zł – Karta Dużej Rodziny*

8 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację lub kartę)

 

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w soboty i niedziele od godz.16.00).

 

***

Podczas marcowej odsłowny 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca pokazane zostaną cztery wyjątkowe spektakle artystów znanych publiczności dzięki międzynarodowemu konkursowi Solo Dance Contest, który nie tylko ukazuje kierunki w europejskim tańcu i promuje młodych artystów, ale przede wszystkim łączy i wzmaga twórczy ferment. Zatańczą: ubiegłoroczna zwyciężczyni – Leila Ka, która podbiła serca gdańskiej publiczności niezwykle precyzyjnym i ujmującym solo Pode ser, Dominik Więcek, kilkukrotny finalista, a także laureat nagrody publiczności, Federica Bottini, której rozwój sceniczny mogliśmy obserwować na przestrzeni kilku lat, w duecie z Laurą Guy, oraz tegoroczna rezydentka – Sarah Bleasdale, która rozśmieszyła widownię do łez podczas Solo Dance Contest 2016.

 

Spektakle oscylują wokół tematyki stereotypu męskości, zachowań dozwolonych dla płci męskiej. Pytają o to, ile prawdy o nas samych pokazujemy, a na ile sami ją znamy. Każde przedstawienie operuje inna techniką i środkami: od przebieranek i śmiechu w Innermen – premierowym spektaklu rezydencyjnym, przez błyskotliwą ironię i wzruszenia w Bromance, aż po zaskakujące, przykuwające uwagę warstwą choreograficzną Up Stay Up i No Chão.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia