ENG
A A A
 październik 2019 
fot. Tomasz Ćwiertnia

Kraków: Alicja Miszczor – warsztat improwizacji taneczno-teatralnej

23 marca 2019 | godz. 16:00 | Kraków: Studio Tańca Officyna, ul. Józefa 14

Warsztaty

W najbliższą sobotę, 23 marca w godzinach 16.00-18.00, Alicja Miszczor zaprasza na warsztat improwizacji taneczno-teatralnej. Hasło przewodnie, a zarazem program warsztatów, to „Uwolnij małpę!”, czyli: odwagę, wychodzenie poza linię, język na wierzchu, szczerość działania, instynkt, czucie, bezpośredniość, siłę, delikatność i poczucie humoru. 

 

Program warsztatów:

1. Trening fizyczny (rozgrzewka)

2. Świadomość ciała i trening uważności

3. Techniki improwizacji taneczno-teatralnej 

- ruch autentyczny

- gest i symbolika ciała

- praca z przedmiotem

- relacja ciało–głos

- instynkt

- praca solo i w grupie

4. Zadania choreograficzne

5. Swoboda wyrazu w zakresie ekspresji ruchowej oraz wykorzystywanie  nieużywanych zasobów

5. Trening kreatywności, spontaniczności, twórczego działania oraz nietuzinkowego myślenia

 

Adresaci warsztatu:

Warsztat ma poziom otwarty, a więc każdy będzie pracował na tym poziomie, na którym jest. Osoby z doświadczeniem będą szlifować umiejętności, osoby początkujące będą wdrażać się w temat.

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych: tańcem, teatrem, pracą z ciałem, głosem, ruchomym obrazem, performansem, indywidualnymi formami ekspresji, nietuzinkowymi i oryginalnymi środkami wyrazu.

 

Uczestnicy proszeni są o przyniesienie na warsztaty wygodnego ubrania do ćwiczeń i wody.

 

Ważne: Każdy uczestnik proszony jest o przyniesienie z domu 5 charakterystycznych przedmiotów, z którymi chce pracować (np. korkociąg, nożyczki, książka, parasolka) oraz kilku sztuk garderoby (marynarka, ciemne okulary, rękawiczki skórzane, kapelusz, szalik). Chodzi o przedmioty o konkretnym kształcie, określonej fakturze lub charakterystyczne. Należy mieć ze sobą jedną książkę.

 

Cena warsztatu:

130 zł (20 procent zniżki dla uczestników kursu Interart)

 

Termin warsztatu: 23 marca

14.00-16.00

16.30-18.00

 

Kontakt i zapisy: alataniec@gmail.com, tel. 794 398 124

 

*Zapisy na warsztat poprzez zgłoszenie drogą mejlową i wpłacenie zaliczki w kwocie 80 zł. Zaliczka jest bezzwrotna i stanowi część opłaty za warsztat. Adres do dokonania przelewu uczestnicy otrzymują po przesłaniu zgłoszenia.

 

Miejsce: Studio Tańca Officyna, ul. Józefa 14, Kraków

 

Prowadząca:

Alicja Miszczor – rocznik '82, aktorka ruchu, choreografka, doświadczona instruktorka improwizacji w tańcu i teatru ruchu. Twórczyni metody InterArt Dance, która łączy: ruch, obraz, dźwięk i słowo. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (2013). Dyplomowana Instruktorka „Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała” (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ r. Detlef Kappert) [kurs choreoterapii]. Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec. Od 2008 do 2015 roku tancerka w EST u Iwony Olszowskiej. Od 2013 do 2015 roku współpracowała z teatrem „Barakah” w Krakowie (OBSZAR TAŃCA). Twórczyni m.in. spektakli: Zdjęcie, Kobieta z sercem, Klementyna, Krótka historia dwóch bagaży. Współtwórczyni i tancerka w projektach video tańca we współpracy m.in. z Renatą Przemyk.

 

Link video: tutaj

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia