ENG
A A A
 październik 2019 
Łódź/Dotknij Teatru 2019: Warsztat rodzinny „Tańczenie – Widzenie Miasta”

Łódź/Dotknij Teatru 2019: Warsztat rodzinny „Tańczenie – Widzenie Miasta”

31 marca 2019 | godz. 10:00 | Łódź, Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi, Al. 1 Maja 2

Warsztaty

Teatr Lalek Arlekin zaprasza w ramach tegorocznej akcji Dotknij Teatru na rodzinny warsztat zatytułowany Tańczenie – Widzenie Miasta. Będą to całodzienne zajęcia o charakterze fotograficzno-choreograficznym inspirowane łódzkimi motywami architektonicznymi. Do udziału w warsztacie zaproszeni są rodzice lub opiekunowie wraz z dziećmi. 

 

Przestrzeń, obraz i ruch staną się kluczowymi zagadnieniami dla poznania nie tylko miasta, ale też fotografii, teatru, kultury i sztuki. Wspólnie z prowadzącymi uczestnicy będą rozszyfrować miasto, w którym mieszkają na co dzień. Poznają miejsca dotąd nieznane i odkryją na nowo te, które mijają każdego dnia. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość spojrzenia na swoje miasto z zupełnie innej perspektywy. Łódź, ale też oni sami, staną się żywą inspiracją dla działań twórczych.

 

Warsztat opierać będzie się na działaniach ruchowych, dokumentacyjnych i warsztatach tańca kreatywnego. Wszystko to posłuży do stworzenia własnej historii, własnej wypowiedzi na temat relacji z miejscem/miastem. Efekt wspólnej pracy zostanie zaprezentowany podczas pokazu powarsztatowego Po(Widoki). Będzie to krótki performens zainspirowany wcześniejszymi odkryciami w przestrzeni miejskiej.

 

Tańczenie – Widzenie Miasta poprowadzą Monika Tomczyk oraz Dominika Szczocarz. Pierwsza z nich to doskonale znana arlekinowej publiczności animatorka, aktorka, choreografka, pedagożka, terapeutka i reżyserka. Z kolei Dominika Szczocarz to zaangażowana fotografka, która inspiruje się miastem, architekturą i ludźmi, przede wszystkim mieszkańcami Łodzi.

 

Sugerowany minimalny wiek dzieci biorących udział w warsztacie z opiekunem: 6 lat.

 

Wstęp bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy od 20 marca pod adresem: edukacja@teatrarlekin.pl (liczba miejsc jest ograniczona: 25 osób).

 

Harmonogram warsztatu:

godz. 10.00-13.00

Przestrzeń (teatr i miasto)

Obraz (fotografia)

godz. 14.00-16.00

Ruch (taniec kreatywny)

godz. 16.00

Po(Widoki) pokaz perfomatywny

 

Więcej informacji: www.teatrarlekin.pl oraz na Facebooku 

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia