ENG
A A A
 październik 2019 
Fot. Jakub Wittchen

Poznań/SBNT: Marysia Stokłosa „Ciało poznaje świat” – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat

13 kwietnia 2019 | godz. 10:30 | Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

Warsztaty

W sobotę 13 kwietnia w poznańskim Starym Browarze Marysia Stokłosa poprowadzi warsztaty dla rodzin z dziećmi, zatytułowane Ciało poznaje świat. Będzie to okazja do rodzinnego twórczego działania i pracy w grupie. Taniec posłuży tu jako przewodnik w poznaniu własnego ciała, ciał bliskich sobie osób, a także w byciu razem.

 

Celem warsztatu jest zainteresowanie młodych uczestników i ich rodziców pracą z ciałem i choreografią. Zajęcia będą się składały z energetycznej rozgrzewki, a następnie z zadań opartych na improwizacji ruchowej, grach choreograficznych, ćwiczeniach na wyostrzenie zmysłów i elementów pracy z dotykiem. Uczestnicy będą uczyć się opisywania ruchu słowami i rysunkiem, rozwijania myślenia poetyckiego, a także łączenia wewnętrznych odczuć z ekspresją. Podczas zajęć poznają również proste metody rozluźniania ciała, przydatne do radzenia sobie z codziennym stresem.

 

Termin: 13 kwietnia 2019, godz. 10.30-11.30

Miejsce: Studio Słodownia +3

Bilety: 15 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w portalu Bilety24

Więcej na stronie organizatora

 

Marysia Stokłosa – ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie oraz wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at The Place. Jest autorką spektakli – Wychodząc od działania, Złote Demony (premiera w MCK Nowy Teatr w Warszawie), Wylinka (premiera w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie), Intercontinental, MaMa Perform, Prawa Półkula, Vacuum  prezentowanych na festiwalach sztuk performatywnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii, Finlandii, Francji, Rosji i USA. Maria Stokłosa jako prezeska Fundacji Burdąg jest aktywną nauczycielką i organizatorką projektów edukacyjnych w dziedzinie tańca współczesnego i choreografii. Od 2015 roku w Centrum w Ruchu w Warszawie wraz z Magdą Ptasznik i Renatą Piotrowską-Auffret organizuje i prowadzi roczny kurs choreografii eksperymentalnej Choreografia w Centrum. Od 2017 roku prowadzi seminarium w ramach Programme Area ConTempOhr. Mediating Contemporary Music na wydziale Focus Area Science & Art. przy Uniwersytecie w Salzburgu oraz University Mozarteum Salzburg. Przez cztery lata była przewodniczącą Rady Programowej Instytutu Muzyki i Tańca. W 2018 roku na zaproszenie MCK Nowy Teatr w Warszawie rozpoczęła autorski program zajęć z dziećmi Ciało w Działaniu. Zajęcia miały na celu zainteresowanie dzieci pracą z ciałem i choreografią, a także wskazanie na potencjał tych praktyk w twórczym rozwoju i radzeniu sobie ze stresem.

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia