ENG
A A A
 październik 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2019/II: Caro Dance Theatre „After Before” – chor. Maciej Kuźmiński

16 kwietnia 2019 | godz. 20:00 | Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1, Duża Scena

Pokaz spektaklu

W ramach drugiej odsłony Sceny Tańca Studio 2019 Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na spektakl After Before Caro Dance Theatre w choreografii Macieja Kuźmińskiego. Uwaga, w spetaklu pojawia się hałas o średnim natężeniu.

 

O spektaklu:

 

After Before przedstawia jednostki w bezustannym ruchu, zawieszone w nieokreślonej przestrzeni. Autor charakteryzuje w ten sposób ogólne doświadczenia człowieka XXI wieku – poczucia niepewności, próby rekonstrukcji tożsamości, emigracji. Szerokie spektrum postrzegania tych zagadnień autor obrazuje poprzez odniesienie do doświadczeń uchodźców. To właśnie problem emigracji i tożsamości, uzewnętrzniony za pomocą plastyki rysunku, interakcji ruchu i przestrzeni, staje się centrum zainteresowania autora. Rolę pierwszoplanową odgrywa tutaj doświadczenie obecności, a także przeżywanie cielesne ruchu wewnętrznego. By osiągnąć poczucie niepewności i swojego rodzaju zawieszenia, choreograf posługuje się geometrycznymi obrazami, pauzami, a także stosuje zabiegi powtarzalności kombinacji i używa ruchu w zamkniętej i ciasnej formie.

 

choreografia, opracowanie muzyczne, reżyseria oświetlenia: Maciej Kuźmiński

opiekun zespołu, prowadzenie prób: Eliza Kindziuk

asystent choreografa: Valeriya Le

wykonanie: Młodzieżowy Teatr Tańca Caro – Klaudia Mościcka, Mieszko Chomka, Eliza Leszczak, Jan Kosianko, Mariusz,Wysokiński, Krzysztof Wiśniewski, Aleksandra Chojnacka, Aleksandra Kłusek, Anna Kurowska, Julia Mućko

produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, Maciej Kuźmiński Company

premiera: 17 września 2017

 

czas trwania: 40 min

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu Studio teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Studio teatrgaleria przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy. Od początku funkcjonowania projektu odbyły się 32 odsłony, a w trakcie nich zostało zaprezentowanych ponad 240 wydarzeń, w których uczestniczyło ok. 23 tysiące widzów.

 

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

 Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia