ENG
A A A
 październik 2019 
fot. mat. organizatorów

Warszawa/Dom Kultury KADR: „Meblościanka” – reż. Błażej Peszek

1 kwietnia 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32

Pokaz spektaklu

DK Kadr w Warszawie zaprasza na spektakl Meblościanka przygotowany na podstawie autorskiego tekstu Pauliny Daneckiej i Tomasza Jękota. Działania, niejednoznaczne dialogi i topniejący lód pod stopami opowiadane są ruchem, słowem i emocjami.

 

Meblościanka to...

...spektakl, jak tytułowy mebel, złożony z wielu półek a na każdej półce inny problem, inny bohater, inna bohaterka. Z różnych światów, różnych porządków, jak Polka katoliczka i Feministka.

Surrealistyczna opowieść o duchach uwięzionych gdzieś pomiędzy lodowiskiem a pożarem, pomiędzy zrozumieniem a wrogością, tragedią a groteską.

Bohaterowie spektaklu zadają trudne pytania o współczesność, dylematy moralne, wartości:

Jak walczyć ze stereotypami?

Jak szukać tożsamości?

Jak oswajać seksualność?

 

Oparta na autorskim tekście Pauliny Daneckiej i Tomasza Jękota Meblościanka to spektakl o niepoprawności i niejednoznaczności. Polka katoliczka i Feministka w jednym płoną domu, przy jednym stole wywołują duchy i rekonstruują wydarzenia. Pogubione duchy rozliczają się ze swoimi biografiami, odbrązawiają postawione im za życia pomniki i szukają zrozumienia wśród żywych. Rozwibrowane, ponownie ucieleśnione, oddają się fizyczności. Czy znajdą spokój? Czy ktoś je wysłucha?

 

Tekst: Tomasz Jękot, Paulina Danecka

Reżyseria: Błażej Peszek

Muzyka: Michał Paduch

Obsada: Paulina Giwer – Kowalewska/Joanna Chułek, Natalia Dinges, Magdalena Fejdasz, Paulina Jóźwicka, Jakub Krawczyk, Robert Wasiewicz.

 

czas trwania: 65 min

 

Bilety w cenie 15 zł do nabycia na biletyna.pl

 

Więcej: https://www.facebook.com/events/497602070773002/

 

Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa.

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia