ENG
A A A
 październik 2019 
Wrocław/X CYRKULACJE: Baśka Gwóźdź „Vinyasa Yoga”

Wrocław/X CYRKULACJE: Baśka Gwóźdź „Vinyasa Yoga”

28 kwietnia 2019 | godz. 18:15 | Wrocław: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz. 18.15-19.45

Warsztaty

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w X Wrocławskim Festiwalu Ruchu CYRKULACJE – święcie ruchu, tańca, jogi i sztuki. W tym roku, w dniach od 26 kwietnia do 1 maja, odbędzie się jubileuszowa 10. edycja pod nazwą Celebracja. Po zakończeniu intensywnej pracy w ramach ścieżek twórczych, lekcji otwartych czy laboratoriów, uczestnicy będą mieli rozluźnić ciało podczas wieczornych zajęć Baśki Gwóźdź Vinyasa Yoga. 

 

Wieczorna Vinyasa joga to propozycja dla tych, którzy po całym dniu tańca mają ochotę się rozciągnąć, wyciszyć, zrelaksować i przygotować ciało na wieczorny jam.

 

Prowadząca o zajęciach:

Dynamiczna i energiczna praktyka, w której splatam przepływ i stabilność. Łączę kreatywnie asany, czerpiąc doświadczenie z tańca współczesnego i jogi Iyengara (obydwie techniki praktykuję od ponad 15 lat). Celem moich zajęć jest znalezienie oddechu, spokoju i radości.

 

Prowadząca:

Tancerka, choreografka, joginka. Absolwentka Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz kulturoznawstwa o specjalizacji zarządzanie w kulturze (Dolnośląska Szkoła Wyższa). Studiowała również w PWST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca oraz rezydentka SOLO Projekt w 2013 roku w Art Stations Foundation w Poznaniu. Była stażystką Teatru ZAR w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, a także słuchaczką Uniwersytetu Otwartego przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego w latach 2010-2012. W przeszłości związana zawodowo ze Sceną Tańca w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Współpracowała z Art Color Ballet w Krakowie oraz Zabytkową Kopalnią Węgla Kamiennego GUIDO w Zabrzu w ramach projektu Teatr na poziomie. Od kilku lat współpracuje z reżyserami teatralnymi, zajmując się reżyserią ruchu, a w sezonie 2013/2014 stworzyła dwa autorskie spektakle solowe. Jest także współorganizatorką Festiwalu CYRKULACJE we Wrocławiu (2010-2019) oraz byłą asystentką producenta Deltebre Dansa Festival w Hiszpanii w 2012 roku. Przez kilka lat uczyła jogi (Joga Życia w Katowicach). Obecnie mieszka w Hiszpanii, gdzie nadal uczy jogi i pracuje jako organizator wydarzeń kulturalnych.

 

Koszt: dla uczestników pojedynczej ścieżki lub lekcji 20 zł, dla osób spoza festiwalu 30 zł

Karnet (Wybrane ścieżki twórcze / Wybrane lekcje otwarte / Wszystkie wydarzenia towarzyszące / Wieczorna Vinyasa joga / Laboratoria / Poranne rozruchy): 700 zł

Zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com 

 

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

 

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy, wieczorna joga i wydarzenia towarzyszące (koncerty, spektakle, jamy, dyskusje panelowe) – skierowane do wszystkich uczestników festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

 

Informacje o wydarzeniu:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

 

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel.: 530 716 044 (Aga), 791 561 909 (Kuba)

 

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”

Partner główny: Miasto Wrocław, Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Patronat honorowy: Narodowe Centrum Kultury

Patroni medialni: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, TVP Wrocław, Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio Ram, Gazeta Wrocławska, Nasze Miasto, Teatralny.pl

Partnerzy: Czary w gary, Drzewo życia, Mentalny Ogród, Cantino

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia