ENG
A A A
 październik 2019 
plakat: Katarzyna Turowska

Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Dyskretny urok Picassa”

12 kwietnia 2019 - 13 kwietnia 2019 | godz. 19:00 | Sopot: Teatr na Plaży, Aleja Franciszka Mamuszki 2 | Premiera

Pokaz spektaklu

Inspiracją dla artystów Sopockiego Teatru Tańca do stworzenia spektaklu była postać Pabla Picassa, urodzonego w 1881 roku w Maladze genialnego hiszpańskiego malarza, grafika, rzeźbiarza, uznawanego za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Jego wszechstronna, niezwykle bogata twórczość jest niekończącą się inspiracją dla artystów z różnych dziedzin sztuki w XX i XXI wieku. Picasso – twórca nie tylko obrazów, ale także grafik, ceramiki, rzeźb, scenografii, ilustracji – jako przedstawiciel takich prądów w sztuce jak realizm, surrealizm, kubizm dadaizm, jest doskonałą inspiracją do stworzenia żywych obrazów scenicznych w formie interdyscyplinarnego nowoczesnego widowiska, pozostającego w duchu wielkiego artysty i jego niepowtarzalnej stylistyki. Wybrane dzieła z różnych okresów, od subtelnej formy, naturalizmu przez kubistyczną deformację, dekonstrukcję, karykaturę, po surrealistyczną abstrakcyjną ekspresję, wyznaczą dla twórców STT formę o zróżnicowanej stylistyce. Przedstawienie składać się będzie z ruchomych obrazów. Choreografia jest efektem pracy aktorów-tancerzy, według ich autorskiej swobodnej interpretacji i koncepcji z pogranicza performansu, tańca, kreacji aktorskiej i dramaturgii teatralnej – w duchu surrealistyczno-kubistycznym.

 

koncept: Jacenty Krawczyk
reżyseria: Jacenty Krawczyk, Joanna Czajkowska
choreografia: Joanna Czajkowska, Jacenty Krawczyk, Kamila Maik, Kalina Porazińska, Joanna Nadrowska, Magdalena Laudańska, Kacper Matuszewski,
muzyka: Mariusz Noskowiak
kostiumy: Alicja Gruca
scenografia: Artur Gołdys, Zuza Maik 
światła: Mateusz Gierc
wizualizacje: Katarzyna Turowska

plakat: Katarzyna Turowska

 

Bilety do nabycia na stronie www.teatrnaplazy.pl

 

 

              

                                    

 

                           

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia