ENG
A A A
 październik 2019 
fot. archiwum, materiały organizatora

Warszawa/Warsaw Dance Department: Amanda Miller „W dialogu z ciałem i umysłem” – warsztat choreografii i improwizacji

24 kwietnia 2019 | godz. 11:00 | Warszawa: Warsaw Dance Department, Plac Defilad 1, w godz. 11.00-17.00

Warsztaty

We wtorek 23 kwietnia w Warsaw Dance Department rozpocznie się dwudniowy warsztat improwizacji i choreografii z Amandą K. Miller – tancerką i choreografką, byłą dyrektor artystyczną Pretty Ugly Dance Company, Ballett Freiburg/Pretty Ugly i tancerką/choreografką Ballett Frankfurt prowadzonego przez Williama Forsythe'a. Warsztat Amandy K. Miller jest otwarty dla wszystkich osób (zarówno tancerzy, jak i osób nie związanych na co dzień z tańcem) zainteresowanych procesem nielinearnego dialogu opartego na myśleniu intuicyjnym, podejmowaniu ryzyka, umiejętności wzajemnego rezonowania, wsłuchiwania się w przestrzeń obecną w muzyce, świadomości niuansów każdego ruchu, aby znaleźć nową formę równowagi i nowe postrzeganie przestrzeni scenicznej, by bardziej efektywnie komunikować się między sobą i widownią.

 

Amanda K. Miller wykorzystuje podczas warsztatu m.in. 9-punktowy system Rudolfa Labana, różnorodne techniki tańca współczesnego i elementy baletu klasycznego wypracowane przez lata doświadczeń tanecznych, choreograficznych i interdyscyplinarnych. System Rudolfa Labana stosuje jako zasadę organizującą w tworzeniu spektakli z udziałem zarówno 35 wykonawców, jak i tylko jednego wykonawcy. Posługuje się nim w pracy z tancerzami, muzykami, artystami wizualnymi, mnichami, dziećmi. Podczas warsztatu wykorzystywane będą również takie narzędzia, jak wykresy matematyczne, improwizacje strukturalne i partytury graficzne (ang. graphic scores). Granice nie istnieją, są tylko mosty i każdy, kto chce, może do nas dołączyć.

 

Amanda K. Miller o swojej praktyce:

To przełamywanie nawyków; tworzenie przestrzeni wolności i odkrywanie nowych sposobów myślenia i nowego słownictwa. To stawanie się przezroczystym dla samych siebie i innych poprzez ciało. Komunikacja staje się łatwiejsza, pozbawiona lęku i bardziej autentyczna. Czysta ekspresja. /www.amandakmiller.com.

 

Pokaz warsztatowy Hiraeth:

Warsztat zostanie podsumowany pokazem zatytułowanym Hiraeth*, otwartym dla widowni. Ruch wzbogacony będzie przez muzykę i video Dougiego Bowne’a, który pracował jako kompozytor dla Amandy i Pretty Ugly już na początku lat 1980. W warsztatach zostanie wykorzystanych 100 fragmentów muzycznych, każdy trwający od 30 do 60 sekund. Ten proces przypomina metodę Cunninghama/Cage'a, a także eksperymenty Cunninghama i Briana Eno.

 

*Hiraeth – nieprzetłumaczalne walijskie słowo oznaczające uczucie tęsknoty za domem albo powrót myślami do konkretnego okresu z życia, połączone z rodzajem nostalgii i żałoby po utraconych fragmentach naszej ścieżki. Ta pełna melancholii definicja, tłumaczona na język ciała, może oznaczać brak powiązań i nietrwałość naszych ciał oraz refleksję nad niezmienną zdolnością do odkrywania nowych inspiracji wynikających z trwałej zmiany.

 

Zgłoszenia: tutaj

Organizator: Stowarzyszenie Format Zero

Koszt: 250 zł (przedpłata: 100 zł)

Członkowie BKDS TANIEC przy BK m.st. Warszawy: 100 zł
Stowarzyszenie Format Zero
90 2490 0005 0000 4500 1032 9161
Tytułem: AM, imię i nazwisko (uczestnika) 

Kontakt: joanna.formatzero@gmail.com, tel. +48 730 622 328

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia