ENG
A A A
 październik 2019 

Kraków/KCC: Warsztaty „CIAŁOWANIE na SPACERZE 2019” dla początkujących – prowadzenie: Tomek Pomersbach, Paweł Konior

28 kwietnia 2019 | godz. 11:00 | Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury | Kraków

Warsztaty

Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty CIAŁOWANIE, które odbędą się w ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER. Dla osób początkujących organizatorzy przygotowali zajęcia z techniki tańca współczesnego i choreografii, które poprowadzi Tomek Pomersbach oraz z improwizacji kontaktowej z Pawłem Koniorem.

 

O warsztatach techniki tańca współczesnego i choroegrafii:

Zasadniczym tematem warsztatów będzie świadoma praca z podłogą, która stanowi naturalne oparcie dla ciała. Pomocny tu będzie obraz ciała topniejącego, lejącego się i ‘słabnącego’, który pozwoli pozbyć się napięć mięśniowych i wspomóc ruchomość stawów. Zajęcia będą obejmowały krótkie frazy ruchowe w parterze i w pionie oraz fragmenty choreografii.

 

Prowadzący:

Tomek Pomersbach – tancerz i pedagog, trochę choreograf. Wychowanek wielu nauczycieli i choreografów, posiadacz certyfikatu edukacji wyższej z London Contemporary Dance School. W latach 2010-2013 tancerz Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, a od roku 2014 tancerz niezależny. Na stałe współpracuje z Pink Mama Theatre, z siedzibą w szwajcarskim Bernie. W trakcie swojej tanecznej edukacji i działalności zawodowej miał możliwość zetknięcia się z wieloma technikami tańca i różnymi metodami ich nauczania. Obecnie czerpie z tych doświadczeń we własnej praktyce pedagogicznej, którą uważa za otwartą i wciąż zmieniającą się. Wielbiciel powietrza w stawach, obrazów mentalnych oraz groove’u. Nieustająco w dialogu z własnym ciałem. (materiał video: tutaj)

 

Paweł Konior – performer, tancerz oraz nauczyciel tańca. Studiował w Salzburg Experimental Academy of Dance, swój warsztat taneczny doskonalił w Holandii, Belgii i Polsce z takimi choreografami, jak: Pedro Goucha, Einat Tuchman, Mor Shani, Rita Vilhena, T.r.a.s.h Company, Ugo Dehaes, Tomasz Wygoda, Iwona Olszowska. Jako performera interesuje go odkrywanie nowych przestrzeni w tańcu oraz nowatorskie podejście do dawnych form ruchu. Taniec postrzega jako studium ludzkiej duszy. Poszukuje indywidualizacji ruchu i rytmu, który wypływając z wnętrza człowieka, jest niepowtarzalny niczym linie papilarne. Ruch, który go pociąga jest organiczny, bazuje na emocjach, pogłębia czucie i świadomość ciała. (materiał video: tutaj)

 

Harmonogram:

sobota, 27 kwietnia, godz. 11.00-14.00, improwizacja kontaktowa z Pawłem Koniorem
niedziela, 28 kwietnia, godz. 11.00-14.00, technika tańca współczesnego i choreografia z Tomkiem Pomersbachem

 

Zgłoszenia: po wypełnieniu karty zgłoszenia dostępnej tutaj

Koszt: 65 zł za jedną lekcję trzygodzinną (sobota lub niedziela), 100 zł za dwie lekcje (sobota + niedziela)

numer konta:
Nowohuckie Centrum Kultury
Al. Jana Pawła II 232
PKO Bank Polski 08 1020 2892 0000 5602 0591 0130
tytuł przelewu: warsztaty CIAŁOWANIE – imię i nazwisko

Po uzupełnieniu karty zgłoszenia, należy poczekać na e-mail z potwierdzeniem wolnych miejsc (dopiero wtedy dokonać wpłaty!)

Kontakt: kcc@nck.krakow.pl

Więcej o festiwalu: https://nck.krakow.pl/kcc/festiwalspacer/

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia