ENG
A A A
 październik 2019 
Warszawa/Komuna//Warszawa: Agata Maszkiewicz „Still Life”

Warszawa/Komuna//Warszawa: Agata Maszkiewicz „Still Life”

26 kwietnia 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Komuna Warszawa, ul. Lubelska 30/32

Pokaz spektaklu

Still life (pol. martwa natura) to spektakl, który skupia się na relacji człowieka z codziennymi przedmiotami i naturą. W godzinnym wywiadzie/performansie Agata Maszkiewicz wraz z Vincentem Tirmarche przywołują do życia wypowiedzi Alexa, Jenny, Marco i Emmy na temat ich najbliższego otoczenia, natury rzeczy oraz śmierci. Na scenie, unikając fizycznej obecności przedmiotów, tancerka poprzez ruch stara się odnieść do pytań postawionych swoim rozmówcom. Angażując swoje ciało bada granice między trwaniem a przemijaniem, bezruchem a zamieraniem, stawaniem się a przepoczwarzaniem zwodząc przy tym zmysły publiczności, ich poczucie czasu i przestrzeni. W efekcie kolażowa kompozycja tańca, światła, kostiumów oraz projekcji wideo staje się Martwą Naturą per se.

 

Czy pamiętasz swoją pierwszą kupioną rzecz? Czy jest coś, co chciałabyś przekazać innym po śmierci? Gdybyś był Faraonem, z czym chciałbyś zostać pochowany? 

 

Pomysł, choreografia, taniec: Agata Maszkiewicz
Wideo i dramaturgia: Vincent Tirmarche
Światło: Henri Emmanuel Doublier
Kostiumy: Sofie Durnez
Muzyka: Wouh Nicolas Jaar, Gosh Jamie XX
Muzyka oryginalna: Goneril & Cocoon / Christophe Demarthe
Remiks: Vincent Tirmarche
Reżyseria dźwięku: Goneril
Produkcja: L’Avant-Scène Cognac
Koprodukcja: Maison de la Culture Amiens, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Rezydencja: Buda Art Center Kortrijk
Przy dofinansowaniu: DRAC Nouvelle-Aquitaine – Ministère de la Culture
Przy wsparciu: kolektyw Superamas

premiera: 12-13 października 2017, festiwal Konfrontacje Teatralne, Lublin

 

Agata Maszkiewicz, choreografka i performerka. Absolwentka Institute of  Dance Arts w Linz oraz ex.er.ce. w  Centrum Choreograficznym w Montpellier. Stypendystka Dance Web 2006. Uczestniczka europejskich programów Modul Dance (2012)  oraz Identity.move! (2013/2014). Od 2017 roku zrzeszona artystka teatru l’Avant Scene w Cognac. Regularnie pracuje z Art Stations Foundation w Poznaniu. Oprócz własnej pracy choreograficznej (m.in.Polska, Don Kiewicz &Sancho Paniec, Pojedynek), tworzy z innymi artystami m.in. z kolektywem Superamas, Weroniką Szczawińską i Agnieszką Jakimiak. Jej prace były pokazywane na wielu festiwalach w Polsce oraz w Europie.

 

Bilety w cenie 30-40 zł do kupienia tutaj.

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia