ENG
A A A
 październik 2019 
fot. Jakub Wittchen

Warszawa: Małe Warszawskie Spotkania Teatralne/39. WST: Kolektyw artystyczny Holobiont „_on_line_”

12 kwietnia 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Teatr Dramatyczny, Plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

O spektaklu:

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi I w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu? _on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladu ruchu, a w szczególności linii, które wraz z performerami uczestnicy będą tworzyć poprzez własny taniec. Powstałe wielkoformatowe prace będą ulegały transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi a opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

 

Autorkami wydarzenia są Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka – artystki kolektywu Holobiont, specjalizującego się w interaktywnych międzypokoleniowych projektach tanecznych (znanych poznańskiej publiczności najnajowej ze spektakli DOoKOŁA i Księżycowo).

 

Produkcja spektaklu połączona jest z serią odbywających się od września warsztatów dotyczących śladów ruchu i możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Poznań.

 

Od organizatorów:

Uwaga! Pastele, których będziemy używać, zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą stroju na przebranie - najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów. W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów.

 

Reżyseria: Kolektyw Holobiont: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka
Pomysł: Aleksandra Bożek-Muszyńska
Choreografia: Kolektyw Holobiont: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka

Obsada: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Dana Chmielewska, Paweł Grala

Kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska
Muzyka: Józef Buchnajzer (collage)
Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
Konsultacja świateł: Joanna Leśnierowska
Oprawa graficzna: Michał Łuczak
 

Cena biletów: normalny: 40 zł | ulgowy: 30 zł | opiekun grupy zorganizowanej: 1 zł

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia