ENG
A A A
 październik 2019 
Kraków/SPACER 2019: Kolektyw iCoDaCo „it will come later”

Kraków/SPACER 2019: Kolektyw iCoDaCo „it will come later”

27 kwietnia 2019 | godz. 20:00 | Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury, al .Jana Pawła II 232

Pokaz spektaklu

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2019 Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na pokaz spektaklu it will come later Międzynarodowego Kolektywu Tańca Współczesnego iCoDaCo.

 

O spektaklu:

 

Ten mozolny, nigdy niekończący się wysiłek, który wkładamy w ulotne chwile.
Wysiłek, jakiego wymaga opracowanie wspólnych idei. 
Wysiłek, jakiego wymaga odepchnięcie od siebie ludzi.
Wysiłek, jakiego wymaga odepchnięcie ich jeszcze dalej.
Energia, zaangażowanie i wytrwałość, które znajdujemy w sobie, aby nie odstawać od społeczeństwa i trzymać się konwenansów.
Trud, jaki znosimy, aby wykazać się produktywnością.

Liczy się każda chwila, każdy wysiłek. 
Skłaniamy się ku temu, od czego jesteśmy odpychani. 
Trwamy…
Znajdujemy spokój ducha w tym, co znane, wiemy, co przyjdzie później.
Wciąż nowe początki.
Dostrzegamy wyższe dobro, wspólny cel, być może razem gdzieś zajdziemy.

 

Nowy, utrzymany w surowym tonie, lecz ambitny i przekraczający granice godzinny spektakl tańca współczesnego. Wykonywany w okręgu, na obracającej się scenie tonącej w świetle odzwierciedlającym zmieniające się w zależności od pory dnia oświetlenie. Sześć sylwetek walczy ze sobą, odpychając się i przyciągając do siebie w nieustającym procesie transformacji.

 

trailer

 

Twórcy – performerzy: Lee Brummer, Mui Cheuk-Yin, Eddie Ladd, Joseph Lee, Weronika Pelczyńska, Imre Vasi

Dramaturgia: Gwyn Emberton i Israel Aloni

Kompozytor: Gosheven

Scenografia i projekt przestrzeni: Simon Banham

Reżyseria świateł: Kathrine Sandys

Muzyka: Rhodri Davies

Kostiumy: Hanka Podraza

Kierownik techniczny: Kristian Rhodes

 

Bilety online: https://biletyna.pl/event/index/?q=spacer

 

iCoDaCo (International Contemporary Dance Collective; pol. Międzynarodowy Kolektyw Tańca Współczesnego) to cykliczny, dwuletni, prowadzony przez artystów projekt wymiany międzykulturowej na płaszczyźnie tańca współczesnego. Pierwszy taki projekt współpracy został zainicjowany przez międzynarodowy zespół i organizację ilDance z siedzibą w Göteborgu (Szwecja) w 2012 roku.

 

Co dwa lata nowy międzynarodowy kolektyw choreografów i artystów tancerzy gromadzi się, tworząc fascynujące mikrospołeczeństwo (kreatywną społeczność), które funkcjonuje jako symboliczna reprezentacja makrokosmosu (świata, w którym żyjemy). Czerpiąc wiedzę i inspiracje ze społeczno-politycznej rzeczywistości każdego kraju reprezentowanego przez kolektyw, tworzą nową produkcję w ramach kilku rezydencji, których gospodarzami są reprezentowane kraje.

 

Idea zgromadzenia różnorodnej grupy artystów, którzy nie są do siebie podobni i ułatwienia im wspólnego procesu tworzenia nowego dzieła zrodziła się wśród ambicji dyrektorów ilDance, Lee Brummer i Israela Aloniego, którzy chcieli zademonstrować, że osoby całkiem odmienne mogą nie tylko koegzystować ze sobą w sposób neutralny, ale również konfrontować swoje różnice i wykorzystywać je na rzecz kreatywnego i produktywnego procesu tworzenia autentycznej sztuki, która ma znaczenie.

 

W czasach, w których różnice pomiędzy poszczególnymi osobami i społeczeństwami są przyczyną niesamowitego zniszczenia i krzywdy na świecie, projekt artystyczny proponujący i udowadniający realność zgoła odmiennej rzeczywistości wydaje się pilnie potrzebny.

 

www.icodaco.com

 

BalletOFFFestival 2018 stopka najnowsza (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia