ENG
A A A
 październik 2019 

Kraków/SPACER 2019: Pink Mama Theatre „Jungle”

25 kwietnia 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury, al .Jana Pawła II 232

Pokaz spektaklu

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2019 Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na pokaz spektaklu Jungle Pink Mama Theatre.

 

O spektaklu:

 

Łącząc taniec i teatr ze storytellingiem Jungle staje się surrealistyczną, a jednocześnie wrażeniową opowieścią o czwórce bohaterów próbujących przetrwać i poszukujących schronienia w wyimaginowanym, bliżej nieokreślonym, postkolonialnym świecie. Świat ten jest miejscem niebezpiecznym, na który czyha nowy przywódca, i w którym ich działania wpływają na wszystko i wszystkich oraz zatruwają wszystko i wszystkich dookoła.

 

Jungle przedstawia historię czterech bohaterów: Billy’ego – straumatyzowanego amerykańskiego żołnierza; Carmen – transgenderowej Wenezuelki; Teresy – zagubionej misjonarki oraz Vicky – brytyjskiej feministki. Dwuznaczność każdej postaci może reprezentować cały naród lub jednostkę. Razem jak i osobno cała czwórka grozi, niszczy, cierpi oraz poddaje się kontroli lub kontroluje.

 

Eksperymentując z muzyką światową i współczesnymi partyturami elektronicznymi, bohaterowie są zmuszani do tańca na śmierć i zrozumienia swojego wyjątkowego miejsca w tym postkolonialnym świecie.

 

idea, reżyseria, scenografia i kostiumy: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki

choreografia: Sławek Bendrat

dramaturgia: Dominik Krawiecki

produkcja muzyczna i koncept: Valentin Markus Oppermann

obsada: Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach

fotosy: Monika Chmielarz

wideo i projekcje: Patrycja Płanik

kierownictwo produkcji: Angelika Rohrer

 

Bilety online: https://biletyna.pl/event/index/?q=spacer

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia