ENG
A A A
 październik 2019 

Kraków/SPACER 2019: The Yonis – Open Band Practice

27 kwietnia 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, skwer przed NCK

Akcja performatywna

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2019 Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza do udziału w praktyce grupowej otwartej dla wszystkich miłośników ruchu, polegająca na wspólnej improwizacji. Praktykę poprowadzi grupa The Yonis.

 

Od zespołu:

 

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia lub/i wzięcia udziału w Open Band Practice! Jest to otwarta grupowa praktyka dla wszystkich miłośników ruchu, polegająca na wspólnej improwizacji. Na co dzień rozwijana przez The Yonis, jest czasem na świętowanie wyjątkowości i indywidualności każdego uczestnika w dobrej zabawie i w pozytywnej energii. Sam, z przyjacielem, z rodziną... przyjdź, ruszmy się i zatańczmy! Wcześniejsze zapisy nie są wymagane.

 

Zainspirowane wydarzeniami muzycznymi, The Yonis swoim angażującym ruchem, chcą wywołać odczucia radości, wspólnoty i euforii, które towarzyszą ludziom podczas koncertów ich ulubionych zespołów muzycznych. Zespół promuję taniec współczesny występując na nietypowych dla tej formy sztuki wydarzeniach, takich jak letnie festiwale muzyczne czy alternatywne platformy kabaretowe oraz tworząc instalacje site-specific i kręcąc filmy krótkometrażowe.

 

The Yonis to żeński zespół ruchu, używający swoich ciał jak instrumentów, znany z przełamywania barier między sceną a publicznością i budowania wspólnoty tańca. Zespół został założony w lutym 2017 roku przez absolwentki London Contemporary Dance School. Od tego czasu The Yonis wystąpiły między innymi na festiwalach tj: Edinburgh Fringe w Szkocji, Yellow Days Festival i Brain Child Festival w Anglii oraz regularnie występują w Londynie w ośrodkach takich jak: Victoria an Albert Museum, Stratford Circus Arts Centre, The Place, The Yard, SET Space.

https://www.instagram.com/the.yonis/

 

Wstęp wolny

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia