ENG
A A A
 październik 2019 

Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Teatr Tańca Zawirowania „Real Love” – chor. Daniel Abreu

14 kwietnia 2019 | godz. 19:00 | Klub ŻAK | Gdańsk

Pokaz spektaklu

Organizatorzy 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca zapraszają na spektakl Real Love Teatru Tańca Zawirowania w choreografii Daniela Abreu.

 

godz. 19.00

Real Love

 

Teatr Tańca Zawirowania

choreografia: Daniel Abreu

wykonanie: Ilona Gumowska, Elwira Piorun, Izabela Prokopek

reżyseria świateł: Witold Kaczkowski

premiera: 24 czerwca 2018

 

czas trwania: 45 min

 

Do stworzenia choreografii na trzy kobiety w różnym wieku Teatr Tańca Zawirowania zaprosił Daniela Abreu. Miłość i śmierć, to wątki, ustawicznie pojawiające się w spektaklu, który hiszpański choreograf ubrał w formę wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki. Real Love to misterium narodzin i przemijania. „Jego energia faluje w naturalny sposób, odwołując się do wrażliwości i angażując wszystkie zmysły widzów. Artystki nie boją się przekraczania cielesnych barier, w tym nagości; są niezwykle szczere w swych opowieściach. Ogromna dawka zmysłowej energii, emocjonalność i dynamika, otulone piękną muzyką, są niezwykle sugestywne (…) Przestrzeń na indywidualne refleksje i własne interpretacje jest znaczna, co rodzi niejasności, choć dużo częściej pozytywnie inspiruje i wzrusza”, pisała Anna Czajkowska po premierze.

 

Bilety:

20 zł / 15 zł - Karta Do Kultury*

10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy 

8 zł – Karta Dużej Rodziny*

5 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację lub kartę)

 

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w soboty i niedziele od godz.16.00).

 

***

 

Kwietniowa odsłona 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca to przede wszystkim premiera kolejnej artystycznej rezydencji. W spektaklu Dzień zobaczymy czwórkę tancerzy, którzy do śpiewu na żywo przeniosą nas w żywiołową atmosferę tradycji ludowych. W kontraście do życia bliskiego przyrodzie, współczesną ludzką egzystencję, jako formę absurdalnego pasożytnictwa na naturze, przedstawi Sebastian Abarbanell. Jego spektakl Parasites będzie kontynuacją prezentacji tancerzy, których poznaliśmy dzięki międzynarodowemu konkursowi Solo Dance Contest.

 

Drugiego wieczoru zaś będzie można zobaczyć spektakl Teatru Tańca Zawirowania Real Love, który w odpowiedzi do przedstawianego w lutym Bromance, poruszającego temat relacji męskich i roli ojca, dotknie kwestii macierzyństwa. O spektaklu pisze Anna Czajkowska: „Trzy tancerki jawią się jako trzy osobne byty – indywidualne i niepowtarzalne; różne, a jednak podobne. Jak matka i dzieci, na zawsze zespolone, rozumiejące się bez słów i bliskie sobie. Kobiety – zjednoczone w opowiadaniu o narodzinach, miłości i przemijaniu.”

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia