ENG
A A A
 luty 2020 
fot. Kasia Wolińska/Ashiq Khondker

Warszawa/35. Scena Tańca Studio: Kasia Wolińska „The Future Body at Work” – warsztat

19 maja 2019 | godz. 13:00 | Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

Warsztaty

W ramach 35. Sceny Tańca Studio Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na warsztat Kasi Wolińskiej The Future Body at Work.

 

W ramach precyzyjnie skomponowanego (scored) warsztatu Kasia Wolińska i Frida Sandström aktywizują swoje badania dotyczące polityczności tańczących ciał. Ucieleśniona refleksja nad dziedzictwem tańca jest otwartą przestrzenią, w której wszyscy zostają zaproszeni do słuchania, odczuwania i działania. The Future Body at Work ma na celu stworzenie szkoły, w której możliwe jest odrzucenie dychotomii ciała i umysłu poprzez przeniesienie uwagi na to, co istnieje pomiędzy ciałem a słowem. Praktyka, która konstytuuje tę przestrzeń, zakłada współegzystowanie ruchu, mówienia i pisania.

 

Warsztat proponuje studiowanie i reaktywację momentów z historii tańca w przestrzeni poinformowanej technicznymi, somatycznymi i afektywnymi metodami pracy z ciałem poprzez taniec i choreografię z tradycji modern i post-modern dance oraz praktyki wspólnego tańczenia (underscore, contraction-release, wave, solar plexus, spheric space, soft boundaries, rave).

 

Warsztat oparty jest na tekście w języku angielskim – znajomość angielskiego mile widziana, ale nie obligatoryjna. Warsztat jest otwarty dla każdego, niezależnie od doświadczenia w praktyce lub w teorii tańca.

 

czas trwania: 150 min

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

 

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

 

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

 Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia